Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest czwartek, 19 września 2019 9:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 11:03 

Skrzypu napisał(a):
Bushik napisał(a):
hmmm pracownia jest najnowsza czyli kompy są w niej zakupiony podczas tegorocznych wakacji ...

Z tymi kompami wogóle jest problem. Pozostaje cierpliwość:)

Cierpliwosc wobec czego? Wobec opieszalych adminow?
Nie znam sie na unixach ale wiem, ze powtarzanie znakow to nie jest problem sprzetowy (zwlaszcza ze dotyczy wiekszosci kompow w tej sali) tylko ktos cos zwyczajnie skopal i nie umie naprawic.

Ja rozumiem, ze rok to malo czasu zeby cos zrobic ale kiedy po raz n-ty mam 'ssh chaoooooo' to juz przestaje byc zabawne :/

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 14:47 

andrzej napisał(a):
Mihau napisał(a):
ad 3
To nie wina klawiatury, a ze problemy sa juz od roku, wiec watpie zeby cos sie nagle poprawilo.

czyli nie można tego naprawić czy odpowiedzialnym za to sie po prostu nie chce? bo jeśli sie im nie chce no to skoro my za to że np. zapomnimy sie wpisać do zeszytu dostajemy tydzień zawieszenia konta (bez odwołania) i wtedy nikt nie zwraca uwagi na to że my na zajęcia potrzebujemy dostępu do komputera, no to w takim razie druga strona musi też się wywiązywać z obowiazków...

teraz pewnie ktoś napisze że tak jest w regulaminie, więc ja twierdze, że regulamin jest zły i jako student chce go zmienić

Nie dostałeś zablokowanego konta za nie wpisanie się do zeszytu tylko za pozostawienie otwartej pracowni.
Nie jest to nieodwołalne, ale jak przychodzisz i od razu masz pretensje, to nie dziw się, że ja tez nie będę dla Ciebie miły.
Tłumaczyłem, Ci jakie mogą być konsekwencje pozostawienia otwartej pracowni, ale widzę, że jesteś głuchy na jakiekolwiek tłumaczenia.
Problem z klawiaturą jest problemem sprzętowym, występuje już tylko pod X'ami.
Na konsoli udało się go jakoś wyeliminować, z X'ami jest już większy problem.
Poza tym na chaosa można również wejść również z konsoli, nie trzeba uruchamiać X'ow.
Jeśli chodzi o emacsa, to my duchami świętymi nie jesteśmy, więc wystarczyło przyjść i powiedzieć, że nie ma emacsa w 416. W chwili wolnej zainstalujemy go tam.
No oczywiście mi zaraz ktoś powie, że my mamy ciągle wolny czas i nic nie robimy ... no ale jak ktoś jest odważny, niech to powie chociażby Kryspinowi prosto w oczy (albo Pablosowi jak wyzdrowieje). Na pewno się ucieszą!

Molikk

Ostatnio edytowano czwartek, 13 grudnia 2007 23:13 przez Molikk, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 14:59 

Molikk napisał(a):
Nie dostałeś zablokowanego konta za nie wpisanie się do zeszytu tylko za pozostawienie otwartej pracowni.
Nie jest to nieodwołalne, ale jak przychodzisz i od razu masz pretensje, to nie dziw się, że ja tez nie będę dla Ciebie miły.
Tłumaczyłem, Ci jakie mogą być konsekwencje pozostawienia otwartej pracowni, ale widzę, że jesteś głuchy na jakiekolwiek tłumaczenia.

No przepraszam kiedy przyszedłem i zapytałem się czy wystarczą przeprosiny i czy wtedy odblokujecie mi konto no to dowiedziałem się ze nie i wtedy kiedy powiedziałem że uniemożliwiacie mi tym samym uczestniczenie w zajęciach wzruszyliście tylko ramionami, wiec nie tylko ja jestem gluchy na tłumaczenia.
Ok zostawmy ten temat, pokornie odczekam swoją karę

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 17:33 

andrzej napisał(a):
No przepraszam kiedy przyszedłem i zapytałem się czy wystarczą przeprosiny i czy wtedy odblokujecie mi konto no to dowiedziałem się ze nie i wtedy kiedy powiedziałem że uniemożliwiacie mi tym samym uczestniczenie w zajęciach wzruszyliście tylko ramionami, wiec nie tylko ja jestem gluchy na tłumaczenia.
Ok zostawmy ten temat, pokornie odczekam swoją karę

No to chciałbym CI przypomnieć, ze najpierw burzyłeś się, ze koleżance Twojej odblokowałem konto, później, zapytałeś co bym zrobił, gdybyś powiedział, ze nie Ty ostatni wyszedłeś z sali (czyt. zacząłeś kombinować).
W żadnym momencie nie padlo pytanie czy kara może zostać skrócona to po pierwsze, po drugie, mi osobiście przeprosiny i obietnica poprawy by wystarczyły, aczkolwiek jakby ktoś wszedł do sali i coś ukradł, albo zepsuł, obawiam się, że wtedy przeprosiny były by niewystarczające.
Jeśli chodzi o moje uniemożliwianie Tobie nauki, to nie jest moja wina, lecz Twoja, zapisanie się do zeszytu zajmuje co najwyżej 1 minutę, podejście z 416 do 402 jakieś 20 sekund (jakby ktoś zabłądził, góra minutę). A zablokowanie konta tydzień. Jak na mój gust kiepska wymiana 2 min na tydzień.
Poza tym uczestniczyć w zajęciach możesz dalej, jedynie masz ograniczone możliwości pracy na komputerze w pracowni, co nie przeszkadza, byś dalej w nich uczestniczył (aczkolwiek mniej aktywnie).
Może mało kto w to wierzy, ale my też jesteśmy ludźmi. Wystarczy z nami normalnie rozmawiać, a nie od razu z wyrzutami.

Molikk

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 17:52 

Ok widzę, że mamy różne wersje wydarzeń. Niech będzie. Zamknijmy tą sprawę bo nie ma potrzeby rozstrzygać jej na forum.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 19:53 

andrzej napisał(a):
Ok widzę, że mamy różne wersje wydarzeń. Niech będzie. Zamknijmy tą sprawę bo nie ma potrzeby rozstrzygać jej na forum.

Nie ja ją pierwszy podjąłem, ale wedle życzenia.

Molikk

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 20:01 

Molikk napisał(a):
Problem z klawiaturą jest problemem sprzętowym, występ[uje już tylko pod X'ami.

A to nowość: problem sprzętowy, który występuje lub nie w zależności od uruchomionego oprogramowania. Praca opisująca taki problem mogłaby chyba być niezłym tematem na innowacyjny doktorat z informatyki. Może nawet dostałaby jakieś światowe nagrody? Spieszę wyjaśnić:
problem sprzętowy - problem spowodowany wadliwie działającymi lub wzajemnie niekompatybilnymi urządzeniami, np. "Nie da się wpisać 'a', bo ktoś wyrwał ten klawisz z klawiatury" lub "Nie da się korzystać z nagrywarki, bo ten model nie jest kompatybilny z tą płytą główną".
problem programowy - problem spowodowany wadliwie działającym, niekompatybilnym z zainstalowanym sprzętem lub ze sobą wzajemnie oprogramowaniem, np. "Używam Worda, więc od czasu do czasu tracę niezapisaną pracę gdy program się zawiesza" lub "Gdy uruchomiony jest serwer X zdarza się niepożądane powtarzanie wpisanych znaków".
O ile się orientuję, w klawiaturach nie ma modułu sprawdzającego, czy uruchomione są X-y, więc albo klawiatura po jednokrotnym naciśnięciu klawisza wysyła jeden sygnał, albo nie i jest niesprawna. Jak słyszę, problem nie występuje bez X-ów, czyli klawiatury są sprawne. Wszystko, co dzieje się później, jest sprawą oprogramowania (jądra i aplikacji, a że takiego problemu w jądrze nie ma, to aplikacji). U mnie w domu jedno naciśnięcie klawisza powoduje jednokrotne wpisanie znaku, więc da się dobrać sprzęt i tak skonfigurować oprogramowanie, by problem nie występował.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 21:22 

Cytuj:
Jeśli chodzi o emacsa, to my duchami świętymi nie jesteśmy, więc wystarczyło przyjść i powiedzieć, że nie ma emacsa w 416. W chwili wolnej zainstalujemy go tam.

No właśnie zgłaszam ;) ucieszył bym się bardzo zaisntalowanie emacsa nastąpiło do poniedziałku, z racji sprawdzianu z LP2.
Pozdrawiam Bushik ;)

"Życie byłoby prostsze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy." :D

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 23:12 

Widze Kajetan, że czytanie ze zrozumieniem u Ciebie leży, więc przetłumacze z polskiego
o na polski jeszcze raz:

Cytuj:
Problem z klawiaturą jest problemem sprzętowym, występuje już tylko pod X'ami.
Na konsoli udało się go jakoś wyeliminować, z X'ami jest już większy problem.

Problem występował i na konsoli i pod X'ami.
Jeśli wejdziesz będąc ba konsoli do jakiegoś edytora np vi, i wciśniesz jakiś klawisz i będziesz go trzymał wciśniętego, to zobaczysz, że litery wpisują się bardzo wolno. Spowodowane jest to właśnie tym problemem sprzętowym. Mimo,, że kontrola przerwań zadziałała pod konsola (a raczej wyeliminowała problem), pod X'ami nie przyniosła takiego samego rezultatu.
Oczywiście możemy zamknąć pracownie, oddać wszystkie kompy do naprawy, ale jakoś nie widzę gdzie będą się odbywały zajęcia, które akurat mają miejsce w 416.
Problem ten jest od dłuższego czasu i nie raz próbowaliśmy go naprawić (czy to nowe jądro, czy nowe X, ale cały czas się powtarza).
Nie będę tutaj tłumaczył co było robione by ten problem rozwiązać, bo po pierwsze nie mam ochoty sie nikomu tłumaczyć ani za siebie, ani za innych, po drugie i tak będziecie mieli gdzieś moje tłumaczenia, bo jak zwykle my jesteśmy Ci źli, którzy specjalnie zrobili tak, by te kompy nie działały.

W kwestii emacsa to już powinien być.

Molikk

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2007 23:31 

Cytuj:
W kwestii emacsa to już powinien być.

I chwała wam za to ;)

"Życie byłoby prostsze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy." :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]