Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 17 września 2019 17:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2006 16:33 
Anonymous napisał(a):
W informtorze dla specjalności ekonomicznej jest napisane,że potrzebne jest:
2.Uzyskanie w czasie studiów co najmniej 4 pkt. za ekonomiczne kierunkowe przedmioty do wyboru
3.Uzysknie w czasie studiów co najmniej 24 pkt. za wykłady do wyboru umieszczone na liście podstwowych wykładów do wyboru dla specjalności mat. w ekon. i ubezp.
Czy to ozncza, że w pkt 2. chodzi o te, które oznaczone są literką e bez podkreśleni,a w pkt 3. chodzi o te z podkreśleniem?

W ptk 2. chodzi np. o finanse i bankowosc, rynki ubezpieczen czy marketing

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2006 11:34 

Witam!
Mam pytanie do dr Mincera :)
W informatorze wyczytałam, że na licencjacie trzeba (tak jak na studiach magisterskich) zaliczyć w ramach przedmiotów do wyboru przedmioty wskazane studentowi przez Dyrektora Instytutu ds.Dydaktycznych. Czy to znaczy, że każdy studiujący na licencjacie ma je indywidualnie wybrane przez w/w Dyrektora czy można sobie wybrać dowolnie te przedmioty, byle by były one z tych "podkreślonych"?I ile ich jest?Wyczytałam też, że mogą to być w zamian 2 przedmioty z listy obowiązkowych do końca studiów jednolitych.Czy tu też jest jakiś przymus zaliczenia konkretnych czy mogą to być 2 dowolne z tej listy?
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2006 12:02 

monia890 napisał(a):
Witam!
Ja również witam.
monia890 napisał(a):
Mam pytanie do dr Mincera :)
Odpowiedzi na to pytanie udzieliła Pani sobie najpierw sama, cytując informator, a następnie odpowiedź tę potwierdził Tobi w sąsiednim wątku. Upieranie się, że tylko i wyłącznie Dyrektor Mincer osobiście godzien jest odpowiadać na Pani pytania wydaje mi się cokolwiek nie na miejscu. Szczególnie uwzględniając stan zdrowia Dyrektora Mincera.
monia890 napisał(a):
W informatorze wyczytałam, że na licencjacie trzeba (tak jak na studiach magisterskich)
...chyba powinno być "(inaczej niż na studiach magisterskich)"?
monia890 napisał(a):
zaliczyć w ramach przedmiotów do wyboru przedmioty wskazane studentowi przez Dyrektora Instytutu ds.Dydaktycznych.
Dokładnie tak.
monia890 napisał(a):
Czy to znaczy, że każdy studiujący na licencjacie ma je indywidualnie wybrane przez w/w Dyrektora
Dokładnie tak. Oczywiście, Pan Dyrektor może przyznać Pani pewną swobodę wyboru w tej sprawie (np. dlatego, że te przedmioty, które Pani zaliczyła sama z siebie, już i tak tworzą wystarczająco sensowny program studiów licencjackich).
monia890 napisał(a):
czy można sobie wybrać dowolnie te przedmioty, byle by były one z tych "podkreślonych"?
Nie. Dowolnie może Pani sobie wybrać pozostałe przedmioty do wyboru, jeśli ma Pani na jakiś ochotę albo potrzebuje Pani więcej punktów niż dostanie za przedmioty wskazane przez Dyrektora.
monia890 napisał(a):
I ile ich jest?
Tyle, ile Pan Dyrektor wskaże.
monia890 napisał(a):
Wyczytałam też, że mogą to być w zamian 2 przedmioty z listy obowiązkowych do końca studiów jednolitych.
"W zamian" za co?
monia890 napisał(a):
Czy tu też jest jakiś przymus zaliczenia konkretnych czy mogą to być 2 dowolne z tej listy?
Nie dowolne, tylko te, które Pan Dyrektor wskaże.
monia890 napisał(a):
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Proszę bardzo i pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006 20:40 
Mialem problem, szukalem na forum odpowiedzi, jednak jedyne co dostawalem to: "wszystko jest w informatorze, trzeba tylko czytac ze zrozumieniem"... wiec pomyslalem, ze tez tak zrobie. Przeczytalem dwukrotnie i nadal nie uzyskalem odpowiedzi. Wiec je po prostu zadam na forum po raz kolejny, za co przepraszam...
SEDNO: moj problem to nazewnictwo-PRZEDMIOTY KIERUNKOWE, NIEKIERUNKOWE... na forum sa tylko dwa podzialy, natomiast w informatorze sa 3 podzialy, mianowicie:
1)przedmioty kierunkowe z podkreslona litera,
2)przedmioty kierunkowe bez podkreslenia litery,
3)przedmioty bez litery (=niekierunkowe??).

Nigdzie nie potrafie znalezc JASNEJ odpowiedzi na pytanie, do ktorych przedmiotow zalicza sie podpunkt 2)? Bo jesli do "przedmiotow podstawowych dla danej specjalnosci" to po co sa podkreslenia przy niektorych przedmiotach, skoro generuja ta sama grupe?! Jesli sa przedmiotami niekierunkowymi to dlaczego jest przy nich litera danej specjalnosci, jesli to nie rozni sie niczym od przed. niekierunkowych...

"Za zajecia spoza listy zajec kierunkowych dla specjalnosci mat. w ekonomii i ubezpieczeniach mozna uzyskac w czasie studiow max 25 pkt"//informator//-- do tych pktow zaliczaja sie tylko niekierunkowe, czy rowniez z literka e, ktora nie jest podkreslona ??

To nie jest pytanie do pana Mincera, szanuje jego czas, ktory poswieca tutaj. Jest to pytanie do zyczliwej osoby, ktora mi na nie odpowie... a nie kaze przeczytac po raz kolejny informator...
Z gory dziekuje
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006 21:00 

spojrz na to moze tak:
za przedmioty z podkreslona litera swojej specjalnosci musisz miec pewna sume punktow
za przedmioty niekierunkowe (niematematyczne, humanistyczne, czy jak je tam nazwac) musisz miec okreslona liczbe punktow
za kursy narzędzi informatyki lub laboratoria komputerowe musisz miec pewna ilosc punktow
i lektoraty musisz miec na odpowiednim poziomie
a za przedmioty przy ktorych nie ma literki twojego wydzialu nie dostajesz punktow
wszystkie dokladne liczby zaleza od specjalnosci i trzeba je wykonac do odpowiednich semestrow

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006 21:08 

erbiq napisał(a):
a za przedmioty przy ktorych nie ma literki twojego wydzialu nie dostajesz punktow

oczywiscie nie chodzilo o wydzial tylko specjalnosc
Malkontent napisał(a):
"Za zajecia mozna uzyskac w czasie studiow max 25 pkt"//informator//-- do tych pktow zaliczaja sie tylko niekierunkowe, czy rowniez z literka e, ktora nie jest podkreslona ??

przedmioty z literka e ktora nie jest podkreslona to "kierunkowe bez podkreslonej litery", czyli nie zaliczaja sie do "zajec spoza listy zajec kierunkowych dla specjalnosci mat. w ekonomii i ubezpieczeniach"

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006 21:59 

Czy Malkontent, jeśli nie satysfakcjonuje go odpowiedź erbiga, mógłby jakoś przeformułować swoje pytanie? Bo post jest długi, przeczytałem go kilka razy i nie wiem czy nie gubię sensu...

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006 22:42 
Czyli... nie ma ZADNEJ roznicy pomiedzy podkreslona litera, a taka ktora nie jest podkreslona... Wiec za e podkreslone oraz e zwykle musz zdobyc podczas calych studiow magisterskich min. 24pkt??
Tak wynika z odpowiedzi erbiqa...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 września 2006 0:16 

powiem ze po przeczytaniu informatora dla sekcji ekonomicznej mam mała niejesnosc ale po koleji:
Cytuj:
Za zajecia mozna uzyskac w czasie studiow max 25 pkt

to zdanie ma sprawic ze studenci nie beda zdobywac zbyt duzej ilosci punktow za przedmioty niekierunkowe - humanistyczne, typu Historia gospodarcza

Cytuj:
Uzyskanie w czasie studiów co najmniej 24 pkt. za wykłady do wyboru umieszczone na liście podstawowych wykładów do wyboru dla specjalności matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach.

tutaj moim zdaniem chodzi o zdobycie 24 punktow za przedmioty szczegolnie zalecane dla twojej specjalnosci - czyli te z podkreslonym "e"

Cytuj:
Uzyskanie w czasie studiów co najmniej 4 pkt. za ekonomiczne kierunkowe przedmioty do wyboru

a to moim zdaniem sa przedmioty ktore nie mozna zaliczyc do matematycznych, ani niekierunkowych, takie specjalne przedmioty dla ekonomistow, nie ma chyba w tym semestrze nic takiego, ale wydaje mi sie ze bywaly
na mojej specjalnosci nie ma odpowiednika tej kategorii przedmiotow wiec ciezko mi dokladnie powiedziec, musialbys pogadac z kims z ekonomicznej :)

ostatnie wyjasnienie:
sama literka "e" oznacza jedynie ze to przedmiot zwiazany ze specjalnoscia ekonomiczna i ze dostaniesz za niego punkty, brak takiej literki w przypadku zapisania sie osob ze specjanosci ekonomicznej oznacza 0 punktow za takie zajecia
i ta literka nie ma juz zadnego innego znaczenia
natomiast literki podkreslone oznaczaja te przedmioty ktorych musisz zrobic na minimum 18-24 punktow w zaleznosci od specjalnosci co zazwyczaj przelicza sie na 3-4 wyklady (oczywiscie tez dostaniesz za nie punkty)
reasumujac:
literka specjalnosci oznacza przedmiot na ktory mozesz sie zapisac, a podkreslenie przedmioty szczegolnie wazne dla danej specjalnosci (ktorych nalezy zaliczyc min. 3-4 tak zeby wyszlo te 18-24 punkty)

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 września 2006 8:39 

Malkontent napisał(a):
Czyli... nie ma ZADNEJ roznicy pomiedzy podkreslona litera, a taka ktora nie jest podkreslona... Wiec za e podkreslone oraz e zwykle musz zdobyc podczas calych studiow magisterskich min. 24pkt??
Tak wynika z odpowiedzi erbiqa...

No cóż, teraz erbig wyjaśnił już wszystko bomba, jak powinno być...
Ja tak tylko dla porządku dokładnie odpowiem na pytanie Malkontenta:
Jest różnica, podkreślone to te, co musisz zrobić min. 24pkt, zaś z literką niepodkreśloną nie masz żadnych limitów, a jest ona po to, żebyś wiedział, że za te zajęcia w ogóle dostaniesz pkt.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]