Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 21 lipca 2019 17:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 24 maja 2013 23:15 

Witam
Mam pytanie co do obowiązkowych praktyk , które trzeba zaliczyć na studiach licencjackich.
Czy można je odbyć w następne wakacje ? Często widzę w wymaganiach min. 3 rok studiów , tak więc wydaje mi się , że bardziej optymalne byłoby znalezienie praktyk za rok. A jeżeli jest to nie możliwe , to czy nie będzie problemu w znalezieniu praktyk w ciągu roku akademickiego ? I czy takie praktyki będę w stanie pogodzić z obowiązkami na studiach ?

PostNapisane: sobota, 25 maja 2013 0:30 

Co to znaczy w następne wakacje? Nie napisałeś nawet na którym jesteś roku.

Sporo osób robi praktyki na wakacjach po trzecim roku, jeśli o to pytasz.

Nawiasem mówiąc, przed przecinkami, kropkami, znakami zapytania, wykrzyknikami *nie* stawia się spacji.

PostNapisane: sobota, 25 maja 2013 9:36 

Przepraszam najmocniej, późno było to pogubiłem informacje ;)
Jestem na II roku, IV semestrze. A chodzi o to, wakacje po III roku i pytam czy to, że zrobię na wakacjach po III roku nie przeszkodzi w zdobyciu licencjatu w normalnym toku. Chodzi o to czy po prostu mogę po egzaminie licencjackim dopiero pójść na praktyki

PostNapisane: sobota, 25 maja 2013 12:11 

To jest pytanie do dziekanatu. Odpowiedź jest taka, że trzeba napisać podanie do dziekana (o możliwość pisania egz. lic. bez zaliczonego VI semestru, przy czym do zaliczenia brakuje praktyk), które on automatycznie zatwierdzi.
ghazer napisał(a):
Nawiasem mówiąc, przed przecinkami, kropkami, znakami zapytania, wykrzyknikami *nie* stawia się spacji.

A przed gwiazdkami? ;)

PostNapisane: sobota, 25 maja 2013 14:33 

Ja pisałem egzamin licencjacki w lutym na III roku, a praktyki zaliczałem (formalnie) dopiero w czerwcu i nie składałem żadnych podań. Wydawało mi się że przed egzaminem licencjackim trzeba zrobić tylko kierunkowe przedmioty obowiązkowe i w takiej sytuacji trzeba składać podanie przed przystąpieniem do egzaminu (lub po, jak się ktoś zagapi i przypadkiem zda egzamin, którego nie wolno mu zdawać...).

PostNapisane: sobota, 25 maja 2013 17:41 

A w sumie nie wiem. To jednak było na informatyce.
Oczywiście najlepiej spytać w dziekanacie.

PostNapisane: wtorek, 15 kwietnia 2014 20:32 

Studiuję już wg nowego programu studiów i mam pytanie, jak to jest z praktykami na licencjacie? W ogłoszeniu na temat praktyk stoi, że na studiach licencjackich takowe trzeba odbyć, jednak w programie uwzględniono je dopiero na studiach magisterskich. To znaczy, że praktyki na studiach pierwszego stopnia są wymagane czy nie?

PostNapisane: wtorek, 15 kwietnia 2014 20:41 

Już ci mówiłem, że obowiązkowych praktyk na licencjacie już nie ma (oprócz nauczycielskich rzeczy; są w programie, pisząca nie robi nauczycielskiej, wg mojej wiedzy). Ogłoszenie dziekana jest z 2011 roku.

PostNapisane: wtorek, 15 kwietnia 2014 21:07 

Pawle, doceniam Twoją pomoc, ale wolałabym to usłyszeć od kogoś kto jednak siedzi w tym "od środka" dlatego, że przy najlepszych chęciach studenci czasami nie wiedzą wszystkiego.

PostNapisane: wtorek, 15 kwietnia 2014 21:15 

Sęk w tym, że ja siedzę w tym "od środka", wszak tu studiuję. Obecność praktyk w programie żywotnie mnie interesuje. A w czasie uchwalania tego programu siedziałem w samym środeczku, ach, stare czasy. ^_^

Może cię to przekona:
viewtopic.php?f=76&t=4689&p=46192&hilit=praktyk#p46192

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]