Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 25 sierpnia 2019 11:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2012 14:15 

Jestem studentem śródrocznym na pierwszym semestrze.

Matematyka jest moim drugim kierunkiem, jednak przymierzam się do rzucenia tego pierwszego i dalszego studiowania tylko matematyki.

Problem w tym, że dotychczas studia na pierwszym kierunku uniemożliwiały mi pisanie kartkówek i pierwszego kolokwium z algebry liniowej 1A, więc jest całkiem prawdopodobne, że nie uda mi się zostać dopuszczonym do egzaminu.

Jak przeczytałem w programie studiówm niezaliczenie algebry może na pierwszym semestrze skutkować skreśleniem z listy. Czy jest to skreślenie automatyczne, czy może jest możliwość uzyskania w takiej sytuacji wpisu warunkowego i zaliczenie algebry na następnym semestrze?

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2012 17:01 
Opiekun I roku

Na stronie pierwszego roku ("śródroczni") można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, m. in. tę: http://www.math.uni.wroc.pl/studia/pier ... sem_sr.pdf

JK

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2012 19:35 

Do zamieszczonych tam zasad należy dodać pewne wyjaśnienie.

Otóż program studiów określa, kiedy dziekan może (ale nie musi) skreślić studenta. Dziekan (w tym wypadku prodziekan ds. dydaktyki matematyki Zbigniew Palmowski) wypracował zasady podejmowania decyzji o skreślaniu z listy studentów, łagodniejsze od zapisów programu studiów, które konsekwentnie stosuje.

Obecna kadencja dziekana kończy się 31 sierpnia 2012, a decyzje dziekańskie po semestrze letnim będą podejmowane we wrześniu przez dziekana wybranego na kolejną kadencję (wybory powinny odbyć się w maju).

Jakkolwiek jest bardzo prawdopodobne, że nowy dziekan nie będzie robił od razu rewolucji i przynajmniej początkowo będzie kontynuował politykę swojego poprzednika w tym względzie, to decyzje o skreślaniu studentów są suwerennymi decyzjami prodziekana ds. dydaktyki matematyki i nikt nie może w jego imieniu składać żadnych obietnic.

Dlatego o powyżej cytowanych zasadach można powiedzieć tylko tyle, że będą obowiązywać ze stosunkowo dużym prawdopodobieństwem.

PostNapisane: piątek, 18 maja 2012 15:12 

Jestem obecnie na 1 semestrze, i z powodu niezaliczenia dwóch przedmiotów chciałabym go zacząć od początku a nie warunkowo przejść na 2 semestr. Czy muszę rekrutować się jeszcze raz czy mogę to uczynić w inny sposób?

PostNapisane: piątek, 18 maja 2012 20:49 
Opiekun I roku

Trzeba się rekrutować od nowa.

JK

PostNapisane: sobota, 01 września 2012 23:25 

a czy teraz jest jeszcze jakakolwiek możliwość przepisania się z drugiego semestru na pierwszy??

PostNapisane: niedziela, 02 września 2012 10:00 

Opcji degradacji chyba nigdy nie było.
Jedyną możliwością rozpoczęcia studiów od pierwszego semestru jest ponowna rekrutacja. Jako, że nabór na nadchodzący semestr jest już zakończony, powinnaś zrobić wszystko co możliwe, aby utrzymać się na II semestrze.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]