Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 23 października 2019 5:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 09 marca 2012 17:16 

Monysha napisał(a):
(...) dlaczego mam podawać punkkty ECTS uzyskane na innej uczelni? Przecież te studia nie mają ze sobą nic wspólnego. A jak będę wykazywać te punkty razem to się nagle okaże, że mam 180 czy 200 ECTS ponad normę, a mogę mieć tylko 30 :/

Na obecną chwilę wersja jest taka, że na każdej uczelni na której składasz oświadczenie, wypełniasz je tylko z ilością punktów zdobytych na danym kierunku i w żaden sposób nie "łączysz" obu oświadczeń.

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2012 19:50 

Chciałem dzisiaj złożyć oświadczenie o możliwości bezpłatnego studiowania itd.

Jednak nie udało mi się bo z wniosku w USOS wynika, że:

Cytuj:
po raz pierwszy rozpoczynasz studia stacjonarne, wypełnij część pierwszą
kontynuujesz studia stacjonarne, wypełnij część drugą
rozpoczynasz drugi bezpłatny kierunek studiów, wypełnij część trzecią lub czwartą

ponieważ rozpocząłem matematykę jako drugi kierunek studiów dotyczy mnie część trzecia lub czwarta, jednakże:

Cytuj:
Trzecią część oświadczenia wypełnia student lub absolwent, który odbywa studia stacjonarne w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat, rozpoczęte w roku akademickim 2011/2012 lub w latach następnych, i który podjął studia na drugim kierunku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat po dniu 30 września 2012 r.

Czwartą część wypełnia student, który jest absolwentem studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich, które były jego pierwszym kierunkiem studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012 lub w latach następnych, i który podjął studia na drugim kierunku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat po dniu 30 września 2012 r.

Z tego wynika, że nie łapię się ani do jednej, ani do drugiej kategorii. Swój pierwszy kierunek studiów rozpocząłem w 2010 roku i dotychczas go nie skończyłem.

Czy to oznacza, że nie mam obowiązku składania oświadczenia? Nie widzę innej możliwości, bo po prostu nie mam możliwości założenia wniosku w USOSie.

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2012 21:15 

Logicznie i ściśle to jest na WdM-A. W życiu nie zawsze. Może Pana wątpliwość rozwieje ten cytat z instrukcji w sprawie wypelniania oświadczenia:

"W roku akademickim 2011/2012 oświadczenia składają jedynie studenci rozpoczynający studia na pierwszym roku. Wyjątkowo wszystkie te studia – ze względu na okres przejściowy wprowadzania przepisów o studiach nieodpłatnych – uzyskują status studiów na pierwszym kierunku, na którym nie obowiązuje odpłatność."

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2012 21:26 

Na stan obecny (ten rok akademicki) wszystkie kierunki, które rozpocząłeś w tym roku, są dla ciebie pierwszymi, a więc jeśli zacząłeś studia we wrześniu 2011, to wypełniasz dwa oświadczenia: dla roku akademickiego - część pierwsza, a dla semestru letniego - część druga. Jeśli jesteś z rekrutacji śródrocznej, to wypełniasz tylko oświadczenie 'rok akademicki' - część pierwsza.
Nie dziwię się, że można się pogubić czytając taką śmieszną instrukcję, ale na stronie IM był wrzucony link do instrukcji (o dziwo innej), z której wynika jak wyżej napisałem.

EDIT: Rozpisałem się tak, że zostałem już wyprzedzony, a cały wysiłek nie byłby potrzebny, gdybyś raczył przeczytać wcześniejsze posty w wątku przed zadaniem pytania: viewtopic.php?p=43465#p43465 (to dobra praktyka - oszczędza także twój czas) :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]