Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019 18:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 13:28 

Pomocy!
Mam bardzo duży problem. Na 4 semestrze nie zaliczyłam po raz drugi Algebry 1A, Pani z dziekanatu powiedziała, że w takiej sytuacji mam poczekać jeden semestr i się "reaktywować". Na pytania dlaczego dopiero za pół roku odpowiedziała, że tak po prostu jest. Czy ktoś miał podobną sytuację? Nie można zrobić tego szybciej, nie chcę tracić semestru...

Wszystkie inne przedmioty mam zaliczone na całkiem dobre oceny. Zaliczyłam 4 semestr z 30 punktami ECTS i po 4 semestrze mam ich 108. Została mi tylko ta Algebra.

Czy ktoś ma pomysł co można zrobić w tej sytuacji? Naprawdę nie chcę mieć półrocznej przerwy.

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 13:56 

Pani w dziekanacie użyła eufemizmu. Prawda taka że po prostu wylatujesz. Nie jesteś już studentką. Reaktywacja to pewien ukłon w stronę studenta. Oczywiście dość kosztowny ukłon bo nie wszystkie przedmioty zostają przepisane. I zgodnie z ogłoszeniem Dziekana http://www.math.uni.wroc.pl/tablicaoglo ... _final.pdf można to zrobić dopiero po semestralnej przymusowej przerwie. Co najmniej semestralnej.

Mogłaś się ponownie zrekrutować i w razie potrzeby skorzystać z niej, i kontynuować studia. Tylko tutaj też nie wszystkie przedmioty są przepisywane. W przypadku zdania algebry straciłabyś 80zł (tak jak ja :) )

I nie tracisz semestru tylko w zasadzie cały rok...

Możesz jeszcze przejść się do Dziekana z podaniem i poprosić o możliwość robienia tego przedmiotu trzeci raz, dobrze to argumentując... ale wątpię że się zgodzi.

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 17:37 

Hmm. Mam podobną sytuację, tylko, że byłem na 5. semestrze... Mam nadzieję, że jednak jakoś to się uda zrobić, bo status studenta jest dla mnie absolutną koniecznością...

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 19:01 
Opiekun I roku

Obawiam się, że nie (choć to decyzja Dziekana). Jeżeli nie ubezpieczył się Pan rekrutacją, to pozostaje reaktywacja za pół roku.

Dziekan sformułował swoje zdanie zdecydowanie:
Zbigniew Palmowski napisał(a):
W obecnym i przyszłych semestrach studenci, którzy nie zaliczyli dwukrotnie przedmiotu obowiązkowego zostaną skreśleni z listy studentów (patrz punkt 2.7.1 Programu studiów). Zasada ta dotyczy, oprócz matematycznych przedmiotów z I roku studiów, następujących przedmiotów: Algebry 1, Równań różniczkowych, Analizy matematycznej 3, Rachunku prawdopodobieństwa 1oraz Statystyki.

JK

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 21:42 

Jan Kraszewski napisał(a):
Obawiam się, że nie (choć to decyzja Dziekana). Jeżeli nie ubezpieczył się Pan rekrutacją, to pozostaje reaktywacja za pół roku.

Szczęśliwie zarekrutowałem się i zostałem zaproszony do złożenia dokumentów. Zobaczymy, co będzie z przepisaniem przedmiotów.
Pod pojęciem reaktywacja kryje się ponowna rekrutacja (po odczekaniu pół roku) + przepisanie przedmiotów, na które zgodził się p. dziekan, tak?

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 22:04 
Opiekun I roku

loonatic napisał(a):
Pod pojęciem reaktywacja kryje się ponowna rekrutacja (po odczekaniu pół roku) + przepisanie przedmiotów, na które zgodził się p. dziekan, tak?

Nie. Reaktywacja to inna procedura, niezwiązana z rekrutacją.

JK

PostNapisane: czwartek, 16 lutego 2012 2:14 

Możliwe że Dziekan ma serce i warto spróbować poprosić o reaktywacje natychmiastową aczkolwiek nie wiem czy coś z tego wyniknie. Współczuję tym którzy są w owej sytuacji ponieważ sama w takiej byłam, ale u mnie na szczęście skończyło się to w miarę pozytywnie. Co do przepisywania przedmiotów: Dziekan idzie na rękę pod tym względem że przepisuje obowiązki które mogą sprawiać problemy. W sumie on ich nie przepisuje tylko uznaje. To dwie różne kwestie. Jeśli ktoś ma pytania dotyczące takiej sytuacji chętnie odpowiem wiem jaki osoby teraz przeżywają stres.

PostNapisane: czwartek, 16 lutego 2012 2:44 
Opiekun I roku

malachi napisał(a):
Możliwe że Dziekan ma serce i warto spróbować poprosić o reaktywacje natychmiastową aczkolwiek nie wiem czy coś z tego wyniknie.

Odpada. Po natychmiastowych reaktywacjach rok temu Rektor nakazał, by było przynajmniej pół roku przerwy.

JK

PostNapisane: czwartek, 16 lutego 2012 2:58 

malachi napisał(a):
Dziekan idzie na rękę pod tym względem że przepisuje obowiązki które mogą sprawiać problemy. W sumie on ich nie przepisuje tylko uznaje. To dwie różne kwestie.

Czym się różni przepisanie od uznania?

Jan Kraszewski napisał(a):
Po natychmiastowych reaktywacjach rok temu Rektor nakazał, by było przynajmniej pół roku przerwy.

Taka decyzja motywowana jest tym, żeby student miał czas na nadrobienie zaległości i zastanowienie się nad swoimi studiami, czy JM Rektor podał jakiś głębszy powód?

PostNapisane: czwartek, 16 lutego 2012 3:41 

loonatic napisał(a):
malachi napisał(a):
Dziekan idzie na rękę pod tym względem że przepisuje obowiązki które mogą sprawiać problemy. W sumie on ich nie przepisuje tylko uznaje. To dwie różne kwestie.

Czym się różni przepisanie od uznania?

Już mówię. Przepisany przedmiot jest wpisany w system jako zaliczony czyli "zal", a przedmiot uznany jest wraz z oceną.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]