Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019 16:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Indeksy
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 2:18 

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, od kogo zależy decyzja o usunięciu indeksów i kart egzaminacyjnych. Chodzi mi np. o to, czy Rada Wydziału może przyjąć uchwałę, w myśl której od nowego roku nie będzie obowiązku posiadania i wypełniania indeksu oraz kart egzaminacyjnych (a tym samym ich wydawania), wszak wszystko jest co najmniej raz notowane i dostarczane do dziekanatu przez wykładowcę w protokole. System ten działa doskonale za granicą, oszczędza się czasu/problemów studentom/wykładowcom, a dziekanat i tak otrzymuje wszystkie informacje wraz z protokołem. Jaki zatem sens tych biurokratycznych reliktów?

Pozdrawiam,
E.

Tytuł: Re: Indeksy
PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 10:38 

Ja jednak jestem bardzo za indeksami. To tradycja. Poza tym, czasami dowiadujesz się o ocenie właśnie podczas wpisywania jej do indeksu. Teraz masz jakąś minimalną "kontrolę" nad tym, jakie Twoje oceny powędrują do Dziekanatu i w razie pomyłki możesz interweniować odpowiednio szybciej. Nie rozumiem dlaczego mamy i indeksy i karty egzaminacyjne; karty spokojnie mogłyby zniknąć, ale indeksy powinny zostać. Wydaje mi się jednak, że to odgórne zarządzenie i pojedynczy instytut nie może się od tego uchylać własnymi przepisami wewnętrznymi (być może dałoby się zostawić indeksy jako wyłącznie symbol i wpisy w nim traktować jako dobrą wolę i tradycję, a nie obowiązek pociągający za sobą jakieś konsekwencje).

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 16:14 

Indeksy to niezwykle miła pamiątka, podobnie jak świadectwa ukończenia szkół. Sama lubię od czasu do czasu popatrzeć na jakieś stare dokumenty moich dziadków. Porównać ich oceny, pooglądać pieczątki, zobaczyć w jaki sposób były wypełniane idealnym pismem technicznym pochyłym ;-). Wyobrażam sobie, że w przyszłości moje wnuki również będą miały szanse zobaczyć mój indeks :)

Generalnie, gdyby mieli je całkowicie wycofać, to prawdopodobnie podchodziłabym i tak do wykładowców z prośbą o wpisanie ocen do indeksów, które bym sobie sama wyrobiła jakoś :D

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 16:27 

Czy p. Monysha i p. Namarie mogą się nie udzielać w temacie, który ich nie dotyczy? Nie odpowiedziały mi na żadne z zadanych pytań, a ich prywatne zdanie czy też to, co im się wydaje, mnie kompletnie nie interesuje. To samo tyczy się wszystkich kolejnych potencjalnych Monysh i Namarie, które będą chciały koniecznie napisać tutaj swoje przemyślenia.

Temat skierowany do osób, które dokładnie wiedzą, na jakiej zasadzie funkcjonuje Uniwersytet/Wydział i są w stanie odpowiedzieć na postawione pytania.

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 18:59 

Te sprawy reguluje Regulamin Studiów, uchwalany przez Senat (a nie przez Radę Wydziału). W związku z wdrażaniem USOS-a myśli się o rezygnacji z indeksu w dotychczasowej formie. Wymagać to będzie odppwiedniej zmiany Regulaminu Studiów.

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 19:47 

Dziękuję za odpowiedź. Czy rozważa się również zlikwidowanie kart egzaminacyjnych? Tutaj rozumiem, że one mają charakter teczkowy, więc ich funkcja jest trochę inna niż indeksów.

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 20:15 

Dr Wróblewski zwrócił mi uwagę, że 26.09.2011 weszła w życie nowelizacja Regulaminu Studiów, która otwiera furtkę do zmian w kwestii indeksów i kart egzaminacyjnych. Z dokumentem tym można zapoznać się w BiP Uczelni.
Nie jestem więc teraz pewien, czy kompetencje w tej sprawie ma tylko Senat, czy też wystarcza odpowiednia uchwała Rady Wydziału. Ewentualne zmiany będą możliwe dopiero wtedy, gdy system USOS będzie w pełni sprawny.

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 20:43 

Ein napisał(a):
Czy p. Monysha i p. Namarie mogą się nie udzielać w temacie, który ich nie dotyczy? Nie odpowiedziały mi na żadne z zadanych pytań, a ich prywatne zdanie czy też to, co im się wydaje, mnie kompletnie nie interesuje. To samo tyczy się wszystkich kolejnych potencjalnych Monysh i Namarie, które będą chciały koniecznie napisać tutaj swoje przemyślenia.

Temat skierowany do osób, które dokładnie wiedzą, na jakiej zasadzie funkcjonuje Uniwersytet/Wydział i są w stanie odpowiedzieć na postawione pytania.

pytałeś "jaki jest sens biurokratycznych reliktów". nigdzie w pierwszym poście nie zaznaczyłeś tego co tutaj w ostatnim akapicie. otrzymałeś odpowiedź. czemu od razu tak niegrzecznie?
zwłaszcza że zwalczanie tego co nazywasz biurokratycznymi reliktami (z czym się zresztą w zasadzie zgadzam) wbrew woli większości studentów (których też rozumiem) nie byłoby chyba wybitnie dobrym pomysłem.

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 21:22 

ghazer napisał(a):
pytałeś "jaki jest sens biurokratycznych reliktów".
ghazer ubiegł mnie w odpowiedzi. Forum jest od tego aby dzielić się opiniami, wszelkie stricte "biurokratyczne" pytania, gdzie oczekuje się odpowiedzi wyłącznie od pracowników Instytutu, byłoby sensowniej zadać w mailu kierowanego do konkretnej osoby (proponuje wysyłać je do dyrektora, który ewentualnie może 'petenta' przekierować do innej osoby), wtedy mój komentarz nie miał by miejsca, co z kolei nie wywołałoby tego negatywnego nastawienia.

PostNapisane: piątek, 18 listopada 2011 23:10 

ghazer napisał(a):
zwłaszcza że zwalczanie tego co nazywasz biurokratycznymi reliktami (z czym się zresztą w zasadzie zgadzam) wbrew woli większości studentów (których też rozumiem) nie byłoby chyba wybitnie dobrym pomysłem.

Nie wiem jak ktoś może wyrokować o "woli większości" studentów bez reprezentatywnej próbki, ale gorąco popieram likwidację kart/indeksów
Czy nie lepiej poznać ocenę przez internet, i jedynie w razie chęci przyjść ją dyskutować? Aż do ostatniego dnia sesji prowadzący może bezproblemowo zmienić ocenę, unika się kilkugodzinnych(na szczęście w IM tylko czasami) kolejek po wpis itd

Jedyne względy za papierowym indeksem to sentymentalne, pozostawienie "opcjonalnych wpisów" rozwiązuje wszystko, ale powątpiewam by funkcjonowało na dłuższą metę...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]