Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019 2:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 05 października 2011 22:11 

czarkowskipawel napisał(a):
Widzę, że moderacja nie śpi i usuwa twoje wątki łamiące regulamin i dobre obyczaje - nie znam się, może cię rajcuje, że nie wiemy kto chce nas strollować? Ja wiem z kim piszę. ;p
Napisałeś też, ile wynosi to stypedium. Gratulacje, masz więcej kasy ode mnie (zakładając, że dostajesz choć troszeczkę z tego magicznego wskaźnika dochodu na jedną osobę). Jednak pomimo obniżki jakoś specjalnie nie oszczędzasz. :) Wiem, bo cię widuję w Instytucie.

ok :)
Gdzieś tam mi odpowiedziałeś, że zły Uniwersytet/partia rządząca symbolicznymi opłatami odbiera ci możliwość zdobycia wykształcenia - gdyby zsumować koszty wyedukowania jednego studenta, wyszłaby kilka razy większa kwota niż suma wszystkich opłat.

Jeszcze raz powtórzę: nie podoba mi się zmniejszenie dotychczasowych stawek stypendialnych. Nie ich wysokość, a sam fakt że są niższe w sytuacji, gdy dochodzi w kraju do przekrętów za potężne publiczne pieniądze.
Dzięki tobie odpowiadanie internetowym szkodnikom stało się moim ulubionym hobby. Za to też możesz sobie wymyślić jakąś pensję. ^^

:mrgreen:

PostNapisane: środa, 05 października 2011 23:24 

A mi się nie podoba, że muszę pracować, bo nikt mi pieniędzy nie daje. Denerwuje mnie, że osoby, które TWIERDZA (tak, twierdza! bo teraz wnioski o stypendium socjalne nie muszą być niczym poparte...), że mają małe dochody dostają tak duże zapomogi. Nie rozumiem dlaczego ja, osoba studiująca DWA KIERUNKI, do tego pracująca, do tego mająca średnią minimum 4,75 nie może dostać nic?! Ani stypendium chociażby za silną wolę, bo nie siedzę na tyłku i nic nie robię, tylko zapierdzielam od rana do nocy, żeby móc sobie pozwolić na różne przyjemności. Do tego jeszcze nie wiadomo, czy obejmie mnie stypendium naukowe, bo się prawo zmieniło. Nie rozumiem osób, które dostają stypendium i mają jeszcze czelność narzekać, że dostają za mało! Pracy jest wszędzie mnóstwo! Wystarczy się przejść, porozdawać CV. Nawet pracy dorywczej na weekendy ( w której można do 1000 zł spokojnie dobić). Jak jeszcze raz przeczytam, że ktoś dostaje za mało, to od razu apeluje - rusz się do pracy, a pieniądze które dostajesz, oddaj mi. Bo chętnie odsapnę po 5 latach pracy i 3 latach studiów!

Pozdrawiam.

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 7:45 

Stypendium socjalne jest zdecydowanie zbyt niskie.
Chcesz odsapnąć to podam Ci na PRIV kontakt do sprzedawcy, u którego można łatwiej i prawdopodobnie więcej zarobić na handlu lekami.

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 9:42 

Zbyt niskie? Należy się zastanowić dlaczego. Może dlatego, że przez zmianę zasad składania podań o stypendium socjalnego od tego roku ogromnie wzrośnie liczba studentów, która będzie to stypendium pobierać? Nie wiem.

W każdym razie powiem Ci, że na UWr i tak stypendium było wysokie. Przykładowo na politechnice dostałbyś połowę mniej. W zeszłym tygodniu jeden ze studentów chwalił się wręcz wykładowcy, że jakiś rok temu rekrutował się do nas na Informatykę, tylko po to, żeby dostawać dwa razy większe stypendium socjalne (wtedy jeszcze z żywieniowym). Bo na politechnice dostawałby 500coś złotych. I tak przez rok sobie "filował", dostawał stypendium, a po roku go wyrzucili. I tak na tym zarobił.

Wydaje mi się, że grzechem jest narzekać, że dostaje się za mało. Znam wiele osób, które nie pochodzą z bogatych rodzin, a ich dochód przekroczył niewiele ten limit potrzebny do zapomogi... W związku z tym nie dostają ani złotówki. Ale ich rodzice uczciwie pracują, bo znam też takich, w których rodzinie pracuje tylko jedna osoba (np. ojciec), dzieci jest piątka, a matka nigdy nie pracowała, bo jej się nie chciało. Nie dość, że wszystkie dzieci dostają stypendium socjalne, to jeszcze należą im się jakieś zasiłki rodzinne i inne takie. Jak się zsumuje wszystkie kwoty to niezła sumka wychodzi. Ale to jest temat na inną dyskusję. Jak dla mnie to kolejny absurd.

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 10:41 

Namarie napisał(a):
... bo znam też takich, w których rodzinie pracuje tylko jedna osoba (np. ojciec), dzieci jest piątka, a matka nigdy nie pracowała, bo jej się nie chciało.

No ja myślę, że przy pięciorgu dzieci to matka miała wystarczająco dużo pracy w domu, i mówienie, że "nie chciało jej się pracować" jest nieładne.

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 13:18 

Namarie napisał(a):
Zbyt niskie? Należy się zastanowić dlaczego. Może dlatego, że przez zmianę zasad składania podań o stypendium socjalnego od tego roku ogromnie wzrośnie liczba studentów, która będzie to stypendium pobierać? Nie wiem.

O czym mówisz? Zawsze w celu otrzymania stypendium socjalnego trzeba było załatwiać sporo papierzysk w różnych urzędach. Tym razem nie inaczej.

Namarie napisał(a):
W każdym razie powiem Ci, że na UWr i tak stypendium było wysokie. Przykładowo na politechnice dostałbyś połowę mniej. W zeszłym tygodniu jeden ze studentów chwalił się wręcz wykładowcy, że jakiś rok temu rekrutował się do nas na Informatykę, tylko po to, żeby dostawać dwa razy większe stypendium socjalne (wtedy jeszcze z żywieniowym). Bo na politechnice dostawałby 500coś złotych. I tak przez rok sobie "filował", dostawał stypendium, a po roku go wyrzucili. I tak na tym zarobił.

Zdaję sobie sprawę, że UWr oferuje wyższe stawki stypendialne.
Trzeba umieć sobie w życiu radzić tak kombinując, aby nie łamiąc prawa godnie żyć. Spryt to cenna umiejętność.

Namarie napisał(a):
Wydaje mi się, że grzechem jest narzekać, że dostaje się za mało.

A kościół uznaje homoseksualistów za grzeszników.
W takim razie nie rozumiem znaczenia tego zdania.

Namarie napisał(a):
Znam wiele osób, które nie pochodzą z bogatych rodzin, a ich dochód przekroczył niewiele ten limit potrzebny do zapomogi...

Przykre. Mnie też nie opłaca się pracować, aby nie przekroczyć 602zł, bo straciłbym stypendium i nic nie zyskał na tej pracy.

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 14:11 

Ludomir Newelski napisał(a):
Namarie napisał(a):
... bo znam też takich, w których rodzinie pracuje tylko jedna osoba (np. ojciec), dzieci jest piątka, a matka nigdy nie pracowała, bo jej się nie chciało.

No ja myślę, że przy pięciorgu dzieci to matka miała wystarczająco dużo pracy w domu, i mówienie, że "nie chciało jej się pracować" jest nieładne.

Jest nieładne, gdybym mówiła o wszystkich kobietach mających dużo dzieci. Ale w tym przypadku powtarzam tylko to, co ona sama powiedziała.

Zdaje sobie sprawę, że niektórym wszelkie dodatki się należą, dlatego nie mówię, że jestem anty stypendium, anty rentom rodzinnym czy innym takim. Ale jest duże grono osób, którym zwyczajnie się nie chce. I liczą tylko na pieniądze od państwa...

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 14:17 

judaspriest napisał(a):
O czym mówisz? Zawsze w celu otrzymania stypendium socjalnego trzeba było załatwiać sporo papierzysk w różnych urzędach. Tym razem nie inaczej

Jeden z licznych artykułów, które można znaleźć nie tylko w Internecie. http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artyku ... ,id,t.html

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 14:21 

Namarie napisał(a):
judaspriest napisał(a):
O czym mówisz? Zawsze w celu otrzymania stypendium socjalnego trzeba było załatwiać sporo papierzysk w różnych urzędach. Tym razem nie inaczej

Jeden z licznych artykułów, które można znaleźć nie tylko w Internecie. http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artyku ... ,id,t.html

Haha, pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Ja w tym semestrze musiałem trochę się nabiegać za dokumentami...
Ale w przyszłym semestrze sobie skorzystam. Dziękuję.

PostNapisane: czwartek, 06 października 2011 18:16 

Oczywiście, że możesz sobie wpisać nawet 0 złotych a potem złożyć podpis, że ŚWIADOM ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ ZA SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ....
Żeby wpisać poprawną kwotę i tak musisz po zaświadczenie wystąpić z urzędu skarbowego. No chyba, że liczysz każdą złotówkę zarobioną gdziekolwiek przez każdego członka rodziny i masz nadzieję, że się nie pomylisz.
Były przecież głośne sprawy, że fiskus ścigał przedsiębiorcę który pomylił się w zeznaniach podatkowych o kilka groszy.

Nie wiem czy tu jest podobna procedura ale ja fałszywych danych bym nie wpisał, dla takiej kwoty nie opłaca się iść do więzienia (zakładam najgorszą opcję).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]