Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest czwartek, 19 września 2019 2:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 07 marca 2010 17:00 

Dodatkowymi wymaganiami na studiach pierwszego stopnia jest 60 godz. ( 8 pkt.) w ramach przedmiotów z zakresu nauk humanistycznych. Czy można zaliczyć więcej godzin z tych przedmiotów i uzyskać więcej niż 8 pkt.?

Drugie moje pytanie dotyczy Teori gier. Czy student 3-go roku może się zapisać na ten przedmiot i otrzyma za niego punkty?

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 14 marca 2010 13:57 

z tego co pamietam to max. punktów za humany to 12

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 14 marca 2010 23:50 

Kiedyś tak było, że 12 lub 13 punktów można było maksymalnie dostać za przedmioty niekierunkowe. I nawet w taki sposób zostało to zapisane w poprzednim programie studiów, ale teraz jest tylko zapis o 8 punktach, ale z zapisu wprost nie wynika, czy można mieć więcej, czy mniej (ta opcja raczej nie), czy tylko 8.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 marca 2010 2:51 

tak zdroworozsądkowo, to podejrzewam, ze nikt nikomu nie broni robienia dodatkowych przedmiotów, co najwyżej nie będą one miały wpływu na zaliczenie studiów.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 marca 2010 22:43 

Można robić ile się chcę przedmiotów niekierunkowych, ale punkty za nie przepadają jak osiągnie się limit...

PostNapisane: piątek, 06 maja 2011 19:46 

studiuje na dwóch kierunkach, więc trudno jest robić po 30 ECTS na semestr, i chciałbym następny semestr zaliczać przez cały rok (czyli zapisać się na 1-2 przedmioty) czy jest taka możliwość?? czy może grożą za to jakieś konsekwencje (np. skreślenie z listy studentów)??

PostNapisane: piątek, 06 maja 2011 20:56 

odtł masło w proszku napisał(a):
studiuje na dwóch kierunkach, więc trudno jest robić po 30 ECTS na semestr, i chciałbym następny semestr zaliczać przez cały rok (czyli zapisać się na 1-2 przedmioty) czy jest taka możliwość?? czy może grożą za to jakieś konsekwencje (np. skreślenie z listy studentów)??

Bardzo proszę nie traktować naszego Instytutu jak nieprzystępnej bezdusznej biurokratycznej maszyny i nie zadawać pytań w stylu: Sytuacja zmusza mnie do zrobienia tego i tego, czy jak to zrobię, to ta biurokratyczna machina zmieli mnie na miazgę?

Proszę pamiętać, że każdy student, którego sytuacja jest z jakichkolwiek względów niestandardowa i nie daje się sztywno wpasować w utarte schematy, może po prostu o tym z nami porozmawiać. W opisanym wyżej przypadku najlepszą osobą do rozmowy jest dziekan Palmowski, bo to w jego bezpośrednich kompetencjach leży podejmowanie odpowiednich decyzji.

Z pewnym rozciągnięciem studiów w czasie ze względu na studiowanie drugiego kierunku nie powinno być problemu, jeśli zawczasu uzgodni Pan to z dziekanem.

Jeżeli natomiast zachowa się Pan jak petent w urzędzie i złoży w dziekanacie indeks z 1-2 zaliczonymi przedmiotami nie przedstawiając nikomu swojej sytuacji, to konsekwencje będą w istocie nieprzewidywalne.

PostNapisane: środa, 21 września 2011 11:43 

Nie zaliczyłem drugiego semestru (nie zaliczony WDM A). Czy WDM B jest traktowany jako przedmiot powtarzany i jednocześnie nie będę mógł zapisywać się na przedmioty o łącznej ilości pkt przekraczającej 30 pkt ECTS? Czy jeśli powyższe zdanie okaże się prawdą (niestety) to czy WDM B jest liczony w tych 30 punktach czy osobno ( 30 punktów za pozostałe przedmioty + 6 pkt za WDM B) ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

PostNapisane: środa, 21 września 2011 14:59 

Uczciwi mają gorzej. Znam osobę, która w poprzednim roku powtarzała Algebrę liniową (nie pamiętam, czy 1. czy 2.) i nie zgłaszała tego nigdzie, w szczególności nie pisała podania o powtarzanie semestru i w semestrze, w którym powtarzała ten przedmiot z sukcesem zrealizowała 45 ECTS (w tym zaliczyła algebrę i wszystkie pozostałe wybrane przez nią przedmioty)...
Ja natomiast powtarzając przedmiot złożyłem podanie o powtarzanie semestru, w związku z czym zostałem zmuszony do wybrania jedynie 33 ECTS, choć bardzo zależało mi na jeszcze jednym przedmiocie...
Oczywiście nie polecam takiej metody, bo nagle mogłoby się okazać, że tamta osoba przestałaby być studentem, czy coś podobnego - zawsze jest jakieś ryzyko.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 17:59 

Kamil91 napisał(a):
Nie zaliczyłem drugiego semestru (nie zaliczony WDM A). Czy WDM B jest traktowany jako przedmiot powtarzany i jednocześnie nie będę mógł zapisywać się na przedmioty o łącznej ilości pkt przekraczającej 30 pkt ECTS? Czy jeśli powyższe zdanie okaże się prawdą (niestety) to czy WDM B jest liczony w tych 30 punktach czy osobno ( 30 punktów za pozostałe przedmioty + 6 pkt za WDM B) ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Najpierw odpowiedź na łatwe pytanie. Powtarzany przedmiot liczy się do puli 30 ECTS.

Co do statusu WdM-B jako powtarzanego przedmiotu. Mówimy o zasadach, które ogłosił dziekan Palmowski, więc tylko do niego należy interpretacja wszystkich niejasności występujących w sformułowaniu tych zasad.

Mój osobisty pogląd, mogący nie mieć nic wspólnego z obowiązującą interpretacją dziekana, jest taki, że student decydujący się na realizowanie WdM-B w opisanej sytuacji, nie powinien realizować zbyt wielu innych przedmiotów, ale powinno to wynikać z decyzji studenta, a nie ograniczeń administracyjnych.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]