Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 11 lutego 2014 22:07 

Mihau przełożyć dysk (a właściwie to podpiąć go przez konwerter) zawsze można, tylko pytanie czy potem stara maszyna bedzie działać po ponownym podłączeniu dysku. Z limitowaniem transferu przez ssh też miałem problemy z płynnością, chociaż z braku czasu nie testowałem tego jakoś namiętnie.

Nie oszukujmy się, Agatka nie jest jakimś kluczowym serwerem, żeby trzeba było za wszelką cenę minimalizować przerwy w dostępie. Skoro samym użytkownikom na tym nie zależy, to po co my się mamy tym przejmować? Dane według szacunków będą kopiowały się przez godzinę z hakiem, co nie jest jakimś wybujałym czasem, dlatego doszliśmy do wniosków, że nie będziemy kombinować.

ghazer napisał(a):
Nie rozumiem o co chodzi. Czy numery indeksów (bez nazwisk) są bardziej poufne niż same nazwiska? I na czym polega obniżenie bezpieczeństwa przez użytkowników?

Jeśli masz konto na tym serwerze, to dobrze wiesz jak wyglądają loginy. Jeśli nie masz, to cały temat Cię nie dotyczy, i nie musisz się przejmować. Agatka nie ma nic wspólnego z Chaosem, Herą ani żadnym innym serwerem w sieci IM.

PostNapisane: wtorek, 11 lutego 2014 22:28 
Admin absolwent

Again, nie moja piaskownica, nie moje zabawki. Powodzenia.

PostNapisane: wtorek, 11 lutego 2014 22:37 

Ja przepraszam, że się wtrącę, ale skąd się wzięła nazwa Agatka? ;)

PostNapisane: środa, 12 lutego 2014 1:13 

lukasz.koszyk napisał(a):
ghazer napisał(a):
Nie rozumiem o co chodzi. Czy numery indeksów (bez nazwisk) są bardziej poufne niż same nazwiska? I na czym polega obniżenie bezpieczeństwa przez użytkowników?

Jeśli masz konto na tym serwerze, to dobrze wiesz jak wyglądają loginy. Jeśli nie masz, to cały temat Cię nie dotyczy, i nie musisz się przejmować. Agatka nie ma nic wspólnego z Chaosem, Herą ani żadnym innym serwerem w sieci IM.

Mój błąd, pomyliłem loginy z chaosowymi. :) Wciąż nie rozumiem o co chodzi z obniżaniem bezpieczeństwa przez użytkowników.

PostNapisane: środa, 12 lutego 2014 11:20 

Na to pytanie odpowiem: pomidor :wink:

PostNapisane: czwartek, 13 lutego 2014 18:01 

1. Agatka została przeniesiona na nową maszynę. Nie za bardzo chciała, ale musiała :D

2. Mogą wystąpić drobne problemy z logowaniem na swoje konta oraz z dostępem do swoich danych w katalogach domowych (sprawdziłem tylko pobieżnie czy jest si, ale nie sprawdzałem jeszcze dokładnie). Naprawione to zostanie jutro przed południem.

3. jutro w godzinach 10-15 mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępie do forum, kont i stron. Proszę również, aby państwo jutro w podanych godzinach nie wykonywali żadnych ważnych (i zasobożernych) operacji na swoich kontach.

4. Forum i poczta agatkowa działają jak należy

5. Nie działają strony kół naukowych. Naprawione to zostanie jutro przed południem. Ponieważ państwo nie napisali mi czego potrzebują, toteż konfiguracja jest dostosowana do potrzeb forum. Jedynie przeniesiona została cała baza mysql. Po uzyskaniu dostępu do stron proszę sprawdzić czy wszystko działa jak należy, w szczególności wszystkie moduły.

6. Wszyscy użytkownicy będą musieli zmienić hasła na nowe. Przy pierwszym logowaniu starym hasłem zostaną państwo poproszeni o wpisanie nowego hasła. Na ekranie wyświetli się lista wytycznych, jakie hasło musi spełniać wraz z przykładowym "dobrym" hasłem.

7. Użytkownicy, którzy nie logowali się po 31 grudnia 2009 godz. 23:59:59 mają zablokowane konta. W celu odblokowania zapraszamy do 402.

8. Użytkownicy którzy ani razu nie zalogowali się na swoje konta, zostali usunięci z systemu.

9. ponieważ nikt nie zgłosił żadnych specjalnych potrzeb odnośnie samego systemu i oprogramowania, toteż konfiguracja jest standardowa i również minimalna. Ewentualne nowe potrzeby proszę zgłaszać możliwie najszybciej.

10. Wyrazy uznania i pochwały przyjmujemy całą dobę 7 dni w tygodniu. Skargi standardowo proszę zgłaszać w godz. 12:02 - 12:03 w każdą pierwszą środę miesiąca w czasie pełni :mrgreen:

PostNapisane: piątek, 14 lutego 2014 10:52 

lukasz.koszyk napisał(a):
Skargi standardowo proszę zgłaszać w godz. 12:02 - 12:03 w każdą pierwszą środę miesiąca w czasie pełni :mrgreen:

Jeśli się nie pomyliłem w rachunkach, nie będziemy mieli okazji przez co najmniej dwieście lat.

Obrazek

PostNapisane: piątek, 14 lutego 2014 16:24 
Opiekun I roku

Dlaczego przy jasnej "skórce" logo Pi ma takie brzydki biały kwadrat dookoła zamiast jednolitego tła?

JK

PostNapisane: piątek, 14 lutego 2014 19:44 
Administrator forum

Zakończył się kolejny etap prac na serwerze Agatka.

1. Forum zostało zaktualizowane do nowej wersji. Problem z tym paskiem, o którym pisał dr Kraszewski został rozwiązany (trzeba było wprowadzić drobne zmiany w CSSie)
2. Zainstalowano nowy silnik generujący texowe wyrażenia
3. Ponieważ koło mat-inf nie istnieje, administrację serwerem i forum przejmują pracownicy 402.
4. Miałem dzisiaj niemałe problemy z bazą mysql'ową. Niestety przeniesienie nie poszło tak przyjemnie jak mi się wydawało i konieczne było ręczne założenie kont. Przeniosłem tylko te bazy, o których wiedziałem że są wykorzystywane: czyli kół naukowych (loginy i hasła są takie same jak były). Jeśli ktoś potrzebuje konto w mysqlu i dostęp do swoich danych, proszę o kontakt.
5. Wystąpiły dość poważne problemy z pracą serwera SSH i obsługą kont. Osoby które zdążyły się już zalogować, proszę ponownie o sprawdzenie czy wszystko działa jak należy.
6. Uruchomiona została obsługa katalogów public_html przez apacha. Na wszystkich kontach (poza kontami kół naukowych) została zmieniona nazwa z (działającej) public_html na (niedziałającą) public_html2. Proszę przejrzeć zawartość tych katalogów i usunąć dane naruszające prawa autorskie.
Jeśli zajdzie potrzeba, można sobie z powrotem uruchomić swoje strony.
7. Każdy użytkownik powinien mieć 100% dostęp do swoich danych. Jeśli tak nie jest, proszę o kontakt.
8. Zostały uruchomione strony kół naukowych. Pozostałe pracujące na starym serwerze zostały wyłączone - nikt poza kołami się ze mną nie kontaktował w tej sprawie. Jeśli ktoś jednak chce przywrócenia jego strony, proszę o kontakt.
9. Strona zastosowań (na joomli) wydaje się pracować jak należy. Proszę administratora strony o potwierdzenie że wszystko jest ok lub zgłoszenie błędów.
10. Strona knmt (na drupalu) działa, ale sypie błędami. Sprawę może rozwiązać aktualizacja portalu do najnowszej wersji (zdaje się jest jakiś problem z wersjami bibliotek). Proszę też o potwierdzenie (gdy już wszystko będzie działać) że wszystko działa jak należy, lub zgłoszenie błędów.
11. Jeśli zauważą państwo jakieś problemy/błędy - czy to na serwerze czy na forum, proszę o ich zgłoszenie jakąkolwiek drogą.
12. W dalszym ciągu przyjmujemy zamówienia na oprogramowanie, którego państwo potrzebują na Agatce.
13. Błąd na Agatce, polegający na konieczności czterokrotnego wpisania hasła, został naprawiony.

I to chyba tyle...

PostNapisane: piątek, 14 lutego 2014 22:52 

chyba zgubiono przycisk "oznacz jako przeczytane"

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]