Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest piątek, 23 sierpnia 2019 7:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005 0:36 

Zbyszek napisał(a):
No mnie też to przeraża, ale to że ktoś się zarejestruje wcale nie oznacza że jest mniej anonimowy. Zresztą jeśli chodzi o dział zapisów na w-f to wolę żeby niektórzy studenci uwalniali swoje pokłady chamstwa tu, a nie na twórcach systemu ;)

no z tym sie w zyciu nie zgodze. z chamstwem trzeba walczyc a nie poblazac. jak ktos chce "uwalniac" swoje chamstwo to niech idzie pod budke z piwem, albo niech to robi w gronie znajomych ktorzy sie na to godza a nie na forum. z przykroscia stwierdzam ze nie blyszcze w moim towarzystwie przykladem kultury i oglady, ale (to juz stwierdzam bez przykrosci) piszac na forum staram sie trzymac pewnych podstawowych zasad dobrego wychowania.

Zbyszek napisał(a):
Jedną z głownych funkcji tego forum jest zapewnienie możliwości zadawania pytań przez studentów pracownikom instytutu i raczej trudno jest zmuszanie kogoś do rejestracji, jeśli zamierza zadać jakieś pytanie raz do roku i nie korzysta z forum na codzień

no przepraszam bardzo ale nie rozumiem o co chodzi. bo jesli o pamietanie kolejnego hasla to sorry ale tuz pod rubryka "zaloguj" jest link "zapomnialem hasla" wiec nie widze problemu. a poza tym statystyczny uzytkownik internetu uzywa takiego samego hasla do wszystkich kont. a jesli chodzi o narastanie liczby kont ktore beda uzywane raz na rok, to przeciez mozna usuwac konta na ktore nikt sie nie zalogowal przez np pol roku.

z calym szacunkiem dla wielkich braci, ale cala ta dyskusja z mojego punktu widzenia wyglada jakbyscie bali sie cokolwiek zrobic zeby sie komus nie narazic. i znow wg mnie wszystko sprowadza sie do jasno sformulowanego regulaminu uzytkowania forum.

pozdrawiam
benny

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 05 marca 2005 17:36 

Według mnie najlepsze byłoby jedno z dwóch rozwiązań: albo zablokować możliwość dopisywania się bez zalogowania (tak jest na porządnych forach-nikt nie roni tam łezki, że jakiś biedaczek musi poświecić 5 minut na rejestracje), albo dodać na forum kategorie "dla gości" i tam mogą się wpisywać wszystkie osoby z zewnątrz ze swoimi jednorocznymi pytaniami

Cytuj:
w sumie jak sie teraz nad tym zastanawiam to nie wiem czy odsylanie w tej chwili do opcji szukaj nie jest skazywaniem biednych studentow na szukanie igly w stogu siana taki tu juz balagan panuje.

czyli najlepiej aby tworzyli jeszcze większy bałagan? Nie. Według mnie trzeba posprzątać bałagan i ułożyć egzekwowany regulamin. Po drugie: jakiej igły? Toż to o co chcą zapytać powtarza się średnio co 5 tematów.

Cytuj:
Biorąc pod uwagę ilość udzielanych przeze mnie identycznych odpowiedzi w tematach które oddziela dosłownie linijka, to ja te wątpliwości zamieniam na pewnik!!

Kasacja, odesłanie do odpowiedniego tematu i do regulaminu. Za drugim razem też. Za trzecim ban na pare tygodni. Być może jest to ostre ale to jest malutkie forum-gdyby miało kilkadziesiąt tysięcy użytkowników to zrozumiałe, że tematy mogą się powtarzać. Ale tutaj? Przy 150 osobach?

Nie ma emocji - jest spokój
Nie ma ignorancji - jest wiedza
Nie ma namiętności - jest pogoda ducha
Nie ma chaosu - jest harmonia
Nie ma śmierci - jest moc

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]