Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018 0:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: FAQ
PostNapisane: niedziela, 13 lutego 2005 13:56 

Może stworzyć na forum FAQ (ale nie instrukcje obsługi forum)? Bo w pewnych kategoriach można zauważyć, że są zadawane 1000 razy te same pytania. Część użytkowników nie potrafi znaleźć tego czego szuka, a jeszcze większa część po prostu klika na "nowy temat" nie patrząc czy ktoś już w innym wątku o to nie pytał. Myśle, że można by zebrać te wszystkie pytania w jedną całość i umieszczenie w FAQ. I lepiej gdyby to zostało zrobione przed nowym rokiem akademickim :wink:

Nie ma emocji - jest spokój
Nie ma ignorancji - jest wiedza
Nie ma namiętności - jest pogoda ducha
Nie ma chaosu - jest harmonia
Nie ma śmierci - jest moc

Tytuł: Re: FAQ
PostNapisane: poniedziałek, 21 lutego 2005 22:38 
Administrator forum

Xerces napisał(a):
Może stworzyć na forum FAQ (ale nie instrukcje obsługi forum)? Bo w pewnych kategoriach można zauważyć, że są zadawane 1000 razy te same pytania. Część użytkowników nie potrafi znaleźć tego czego szuka, a jeszcze większa część po prostu klika na "nowy temat" nie patrząc czy ktoś już w innym wątku o to nie pytał. Myśle, że można by zebrać te wszystkie pytania w jedną całość i umieszczenie w FAQ. I lepiej gdyby to zostało zrobione przed nowym rokiem akademickim :wink:

Mam poważne wątpliwości czy ktoś będzie czytał takie FAQ zanim zada pytanie na forum ;)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 lutego 2005 22:46 

Biorąc pod uwagę ilość udzielanych przeze mnie identycznych odpowiedzi w tematach które oddziela dosłownie linijka, to ja te wątpliwości zamieniam na pewnik!!

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2005 0:36 

Tobi napisał(a):
Biorąc pod uwagę ilość udzielanych przeze mnie identycznych odpowiedzi w tematach które oddziela dosłownie linijka, to ja te wątpliwości zamieniam na pewnik!!

bo forum trzeba moderowac, blokowac topiki, a na kolejne takie same pytania odsylac do opcji szukaj, lub faq jesli taki zostalby stworzony. moze jak by ktos w koncu zaczal sie tym interesowac to by sie ludziska nauczyli nie smiecic. a tak wiedza ze ktos taki jak np Ty Tobi im odpowie wiec po co sie meczyc szukaniem? tylko prosze nie odbieraj tego jako zarzutu :)

w sumie jak sie teraz nad tym zastanawiam to nie wiem czy odsylanie w tej chwili do opcji szukaj nie jest skazywaniem biednych studentow na szukanie igly w stogu siana taki tu juz balagan panuje.

a tak poza tym to warto pomyslec o tym ze forum jest ogolnodostepne i to jak ono wyglada (nie mowie tu o oprawie graficznej) swiadczy o nas, studentach tego wydzialu, a nie wyglada ono najlepiej. zaryzykuje nawet stwierdzenie ze jest to pod tym wzgledem najgorsze forum jakie regularnie czytam.

pozdrawiam
benny

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2005 0:47 

Nie no, potrafisz podnieś adminów na duchu :(
A jakie sa Twoje propozycje zmian? Co możemy my, wielcy bracia :P, zrobić dla polepszenia wyglądu forum? Wszelkie uwagi krytyczne mile widziane (konstruktywne lepiej dodam...)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2005 1:16 

A trzeba też przyznać, że ciężko trafić do użytkowników forum... swego czasu założyłem temat o błędach w planie, i by tam wszelkie apelacje były zgłaszane, ale nie dotarło do zbyt wielu. Nie rozumiecie, że jeśli to wszystko będzie jakoś razem, to dyrekcja nie będzie musiała tego szukać wszędzie, tylko wejdzie w jeden temat, masową odpowiedź walnie i wszyscy happy. A tak każdy przeglądający, zajęty innymi jeszcze sprawami, dyrektor odpowie na kilka pytań losowo wybranych i się zniechęci szukaniem reszty.
Wygląd forum, jak zauważył benny zależy również od jego użytkowników, nie tylko od adminów. A my, jak i Wy, jesteśmy zwykłymi studentami, mamy również naukę na głowie i nie zawsze czas na zajęcie się każdym tematem na tym forum. Natomiast jeśli będziecie i Wy starać się o porządek tutaj, w trakcie wpisywania swoich postów, to my będziemy mieli mniej roboty i wszystko będzie ładniejsze i prostsze. :) Rozważcie te słowa nieliczni czytający. :D

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2005 1:34 

Tobi napisał(a):
Nie no, potrafisz podnieś adminów na duchu :(

staram sie jak moge :P

Tobi napisał(a):
A jakie sa Twoje propozycje zmian? Co możemy my, wielcy bracia :P, zrobić dla polepszenia wyglądu forum? Wszelkie uwagi krytyczne mile widziane (konstruktywne lepiej dodam...)

mysle ze wielcy bracia czytuja rowniez inne fora i widzieli wiele rozwiazan i moze nawet ktores z tych rozwiazan specjalnie zwrocilo ich uwage.

ogolnie chodzi mi o to zeby ktos tu pilnowal porzadku bo jak np widze taki temat http://forum.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=526&highlight= na forum o zajeciach dydaktycznych to nie wiem czy mam smiac sie czy plakac. albo inny przyklad: http://forum.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=500.

albo topiki o nic nie mowiacych tematach. np "Pytanie do Pana Mincera". no ludzie czy tak trudno jest w kilku krotkich slowach strescic czego to pytanie dotyczy? moze np ktos inny niz zameczany tu pytaniami dr Mincer bedzie znal odpowiedz na to pytanie ale nie przeczyta tego topiku przez grzecznosc? chyba wielcy bracia maja mozliwosc zmieniania tematow?

poza tym przeraza mnie czasem calkowity brak kultury niektorych uzytkownikow. to ze sie nie zaloguja i nie podpisza uwalnia u niektorych niezglebione poklady chamstwa (moze jestem przewrazliwiony). i tu moj kolejny postulat. czy nie mozna zablokowac mozliwosci pisania postow dla gosci? tym bardziej ze czasem trudno sie domyslec czy kolejne posty sa pisane przez tego samego czy przez roznych uzytkownikow, bo coraz mniej gosci podaje jakiegos nicka.

a co do powtarzajacych sie pytan to moze nalezaloby je po prostu ignorowac. albo odpisac po prostu cos w stylu "Temat poruszany byl juz na forum. Prosze uzywac opcji 'szukaj'". a jesli ktos pamieta lub chce mu sie szukac to mozna ewentualnie dodac link do tematu w ktorym powinna znalesc sie odpowiedz, lub w ktorym powinno zostac napisane to pytanie. a powielony temat powinien zostac zablokowany. a np po tygodniu czy dwoch skasowany. chyba logiczne jest ze smieci sie usuwa :)

"wiecej grzechow nie pamietam" ;)

pozdrawiam
benny

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2005 10:33 

No te makalony od kiedy zobaczyłem, to mnie też zastanawiały, ale oczekiwałem inteligentnego końca... może jestem naiwny :)
A pytanie o P. Selwata nie wydaje mi się tak za bardzo nie na miejscu, ale ok, zrozumiałem Twoją aluzję dotyczącą tego akurat sprzątania...
Co do zmian tematów, to nie wiem czy ludzie na to pójdą, że zbyt duża cenzura, że ingerowanie, itp. Wiesz jak to jest z wolnością słowa...
Zablokowanie gości równałoby się z zamknięciem dostępu do forum dla dość dużej ilości użytkowników, zaznaczam, że zarejestrowanych jest jakieś 150 osób niecałe, więc... a nie wydaje mi się, żeby zmuszanie do rejestracji było przez wszystkich akceptowalne, chociażby właśnie z okazji braku kultury, albo z bojaźni, że ktoś zobaczy, że jakiś inny ktoś zadał tu jakieś pytanie... i co to nie będzie... w każdym razie na to nas chyba nie stać i trza liczyć na inteligencje ludzi dorosłych i kształconych na wyższych uczelniach, którzy to kiedyś, niedługo, będą pokazywali światu jaka ta Polska właśnie...
Kasowanie też nie jest zbyt ciekawym zajęciem, przenoszenie tak, kasowanie hmmm (eh, ta opinia publiczna :))
Dzięki bardzo za te kilka słów, więcej takich użytkowników, a może do czegoś dojdziemy ;)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2005 12:19 

Tobi napisał(a):
Co do zmian tematów, to nie wiem czy ludzie na to pójdą, że zbyt duża cenzura, że ingerowanie, itp. Wiesz jak to jest z wolnością słowa...

z wolnoscia tak juz jest ze konczy sie tam gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego czlowieka, wiec tu mozna by baaardzo dlugo polemizowac. ale wydaje mi sie ze wystarczy stworzyc cos takiego jak regulamin forum. kilka punktow mowiacych o tym w jaki sposob powinny wygladac tematy itp. wowczas wielcy bracia zmienialiby tematy w swietle prawa ;) i nikt nie powinien miec pretensji.

jesli takowy regulamin istnieje to poprosze o linka bo jedynymi topikami ktore wyskakuja przy wyszukiwaniu "regulamin" sa te nt. regulaminu studiow.

Tobi napisał(a):
Zablokowanie gości równałoby się z zamknięciem dostępu do forum dla dość dużej ilości użytkowników, zaznaczam, że zarejestrowanych jest jakieś 150 osób niecałe, więc... a nie wydaje mi się, żeby zmuszanie do rejestracji było przez wszystkich akceptowalne, chociażby właśnie z okazji braku kultury,

zablokowanie gosci to powszechnie stosowana praktyka w internecie. no moze poza forami wielkich portali typu onet gazeta itp, ale tam przynajmniej jest pokazywany ip (czesciowo) goscia. nie jest to wedlug mnie zamykanie dostepu do forum bo przeciez rejestracja nie jest platna ani zaproszen nie potrzeba wiec gdzie jest problem? w braku kultury? moze by wlasnie to bylo jakims bodzcem do przeczytania 2 razy tego co chce se wyslac i ostudzenia niektorych gosci. poza tym mozna zostawic jakies specjalne forum dla gosci.

Tobi napisał(a):
albo z bojaźni, że ktoś zobaczy, że jakiś inny ktoś zadał tu jakieś pytanie... i co to nie będzie...

no ale o to chodzi zeby ludzie zaczeli uzywac funkcji szukaj a nie bezmyslnie zadawali pytania. niech sprobuja tak zagadywac na grupach dyskusyjnych albo na innych forach to ich przeciez inni zjedza.

Tobi napisał(a):
w każdym razie na to nas chyba nie stać i trza liczyć na inteligencje ludzi dorosłych i kształconych na wyższych uczelniach, którzy to kiedyś, niedługo, będą pokazywali światu jaka ta Polska właśnie...

mysle ze juz sie przeliczylismy

Tobi napisał(a):
Kasowanie też nie jest zbyt ciekawym zajęciem, przenoszenie tak, kasowanie hmmm (eh, ta opinia publiczna :))

wracam do sprawy regulaminu. wystarczy ustalic w jakich okolicznosciach mozna post skasowac (lub caly topik) i juz. a jesli tak bardzo boli kasowanie to blokowac i przenosic do np specjalnego forum kosz czy tematy zablokowane a tam niech sie samo kasuje na koniec kazdego miesiaca ;)

pozdrawiam
benny

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2005 22:09 

benny napisał(a):

poza tym przeraza mnie czasem calkowity brak kultury niektorych uzytkownikow. to ze sie nie zaloguja i nie podpisza uwalnia u niektorych niezglebione poklady chamstwa (moze jestem przewrazliwiony).

No mnie też to przeraża, ale to że ktoś się zarejestruje wcale nie oznacza że jest mniej anonimowy. Zresztą jeśli chodzi o dział zapisów na w-f to wolę żeby niektórzy studenci uwalniali swoje pokłady chamstwa tu, a nie na twórcach systemu ;)

benny napisał(a):

i tu moj kolejny postulat. czy nie mozna zablokowac mozliwosci pisania postow dla gosci? tym bardziej ze czasem trudno sie domyslec czy kolejne posty sa pisane przez tego samego czy przez roznych uzytkownikow, bo coraz mniej gosci podaje jakiegos nicka.

Jedną z głownych funkcji tego forum jest zapewnienie możliwości zadawania pytań przez studentów pracownikom instytutu i raczej trudno jest zmuszanie kogoś do rejestracji, jeśli zamierza zadać jakieś pytanie raz do roku i nie korzysta z forum na codzień

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]