Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 26 września 2018 6:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: nowy regulamin
PostNapisane: piątek, 24 listopada 2006 1:06 

przeczytalem wlasnie nowy regulamin..
i mam takie ciekawe spostrzezenie

mianowicie zauwazylem ze jedyne sensowne, majace rece i nogi, takie ktore wprowadzaja cos nowego, punkty tego regulaminu to te ktore blokuja tematy polityczne, pozostale sa wrecz oczywiste, banalne, przepisane z netykiety lub skopiowane z zasad na ktore kazdy zgadzal sie podczas rejestracji,

wiec mam takie pytanie do wszystkich, czy nie macie takiego wrazenia jak ja, ze ten ragulamin powstal tylko w celu zablokowania tematow politycznych, a tym samym dania podstaw do ich usuwania, ktorych wczesniej nie bylo
czy to moze tylko moja strasznie subiektywa ocena i ten regulamin jednak jest potrzebny i wnosi cos nowego? jesli tak to bardzo prosilbym o cytaty konkretnych zdan, bo moze one tam sa, a tylko ja ich nie potrafie dostrzec. (to nie jest ironia, to powazne pytanie)

PostNapisane: piątek, 24 listopada 2006 1:15 

erbiq napisał(a):
przeczytalem wlasnie nowy regulamin..
i mam takie ciekawe spostrzezenie

mianowicie zauwazylem ze jedyne sensowne, majace rece i nogi, takie ktore wprowadzaja cos nowego, punkty tego regulaminu to te ktore blokuja tematy polityczne, pozostale sa wrecz oczywiste, banalne, przepisane z netykiety lub skopiowane z zasad na ktore kazdy zgadzal sie podczas rejestracji,

wiec mam takie pytanie do wszystkich, czy nie macie takiego wrazenia jak ja, ze ten ragulamin powstal tylko w celu zablokowania tematow politycznych, a tym samym dania podstaw do ich usuwania, ktorych wczesniej nie bylo
czy to moze tylko moja strasznie subiektywa ocena i ten regulamin jednak jest potrzebny i wnosi cos nowego? jesli tak to bardzo prosilbym o cytaty konkretnych zdan, bo moze one tam sa, a tylko ja ich nie potrafie dostrzec. (to nie jest ironia, to powazne pytanie)

Taaak... a co byś chciał dodać jakieś jeszcze zakazy ?
A niby z jakiego powodu powstawał ten regulamin, przecież do tej pory nie było żadnych problemów na forum dopóki sie jeden z drugim nie czepil tej polityki ?
:P

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 listopada 2006 14:38 

nie chce tu nikomu ubliżać czy wchodzić w zatargi, ale faktycznie jest mnóstwo innych serwisów do politykowania. Jeśli faktycznie takie problemy z tematem polityki powstały na forum to trzeba było coś z tym zrobić. I tak się stało. Jestem adminem na kilku forach internetowych i uważam że decyzja adminów co do tej sprawy była słuszna. Jeśli jest jakaś grupa użytkowników którzy tak bardzo pragną sobie pogawożyć o rządzie i politykach, to niech się jakoś zgadają i napiszą do admina swoje nicki,który zrobi z tego liste. A do innych użytkoników apeluje aby poświęcili jedną minutę dziennie na wyszukiwanie w googlach stron o polityce i wpisywali je na specjalną listę którą ktoś ( może admin ) dostarczy drogą elektroniczną politykomaniakom którzy się do niego zgłosili. Może tak usuniemy problem z tego forum. Na dyskryminacje na tym forum nie ma miejsca wiec politykomaniacy nie mają się czgo obawiąc wpisując się na liste "polityczną".

Niezgorszy był by też sposób stworzenia poddziału dostępnego tylko jednej okreslonej grupie uzytkowników ( np. Politykomaniakom ) + moderatorom. Tam będą mogli sobie pogadać o polityce, tylko że istnieje ponowna groźba rozszerzenia tegoż wątku na pozostałe działy forum.

Nastepnie chcialbym powiedzieć, że człowiek ma pewną wspaniała zdolność ( która różni go od zwierzęcia ) do samokontroli, do wolnej woli i decydowaniu o tym co robi! Nie kieruje się tylko instynktem i potrzebą bierzącą. Więc nawet jeśli chce się komuś pogadać o polityce to jest w stanie się od tego powstrzymać jesli widzi złe skutki takiej dyskusji. Jeśli nie potrafi się mimo tego powstrzymać to nie wiele różni się od zwierzaka pod takim względem. A to w przyszłości może skutkować nie tylko usunięciem z forum ale i stratami społecznymi.

W określonym środowisku trzeba się zachowywać w określony sposób. Inaczej w irlandzkim pubie w gronie kumpli z IRA, a inaczej na kolacji u cioci w Amsterdamie. Skoro gospodarz wymaga surdutu to go ubierz, nie przychodź w ogrodniczkach i glanach.

P.S. Moja babcia zawsze mówiła żeby przy stole nie mówić na temat wiary i polityki bo to nie prowadzi w dobrą strone. Ja powiem, nie mówcie o tym na forum. To tylko bezsensowne kłotnie, niech Instyt.Matem. trzyma się razem w KUPIE!!

( Wybaczcie przenośnie - czasem to bardziej trafia do ludzi - i przydługawy post. )

Pozdrawiam
H.

-"Jedną decyzję podejmując, drugą podejmujesz"
Mistrz Yoda

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 listopada 2006 0:17 

Pokemon:
z tego co rozumiem zgadzasz sie z moim punktem widzenia

a co do dodawania zakazow, to powiem ze wystarczylo by zeby byłe i obecne zakazy byly przestrzegane w 100 a nie w 50%, dotyczyly wszystkich jednakowo, nie dzialaly wstecz, nie byly wymyslem i wynikiem nastroju i swiatopogladu jednej lub kilku osob, zeby byly jasne i proste a nie swobodnie interpretowane, zmieniane i wymyslane przez osoby ktore doskonale radza sobie w polityce i dopchaly sie do wladzy (bo tym wlasnie jest polityka)

a przede wszystkim zeby razem stanowily jakas spojna i logiczna calosc,
ale jesli na tym forum mozna bez problemu porownac murzyna do odchodow, a nie mozna porownac "programu wyborczego koalicji" do ksiazek fantasy, to to jest chore,

chore jest to ze nikt nawet nie zauwazyl tego pierwszego porownania, nie wywolalo to zadnego protestu, zadnej reakcji, natomiast to drugie, czy kilka innych podobnych, spowodowalo takie oburzenie, taka afere, wielkie blokowanie i usuwanie
(ciekaw jestem niezmiernie wytlumaczen w tej kwestii.. czy to bedzie cos w stylu "ja nie widzialem", "ja wtedy nie mialem wladzy", czy tez moze sjakis relatywizm moralny ?)

Hiacynt:
nie chce ci tu ubliżać czy wchodzić w zatargi, ale faktycznie jest mnóstwo innych tematow, gdzie twoj post bylby na temat
mam nadziej ze jako admin na kilku forach internetowych, w nastepnym poscie chociaz troche odniesiesz sie tematu i sprobujesz udzielic odpowiedzi na postawione przeze mnie w tym watku pytanie
(fajnie sie czyta post kiedy ktos zgrywa szefa ?)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 listopada 2006 2:43 

Cytuj:
ale jesli na tym forum mozna bez problemu porownac murzyna do odchodow (...) chore jest to ze nikt nawet nie zauwazyl tego pierwszego porownania, nie wywolalo to zadnego protestu, zadnej reakcji

Oczywiście takie porównania nie mogą mieć miejsca, dlaczego wspomniany post (opublikowany 11 miesięcy temu) nie został zauważony nie mam pojęcia (być może było to przeoczenie). Natomiast Ty erbiq zamiast roztrząsać niezgodność archiwalnego posta z regulaminem powinieneś po prostu poinformować mnie o tym fakcie w prywatnej wiadomości.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]