Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 26 września 2018 0:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006 23:21 

A ja bym sugerował, żeby powstał w końcu regulamin, bo tak to jest tu jeden wielki burdel - i nie przeproszę za kolokwializm- nie jest nic zakazane, to jest wszystko dozwolone. Albo może lepiej przemianować to forum na Forum Studentów Instytutu Matematycznego? Przecież jedynym miejscem dyskusji studentów tego instytutu jest to forum - mówię o sieci - a student matematyki -poza nielicznymi przypadkami - to zwykła istota, która ma potrzebę podyskutowania na wszelkie tematy dotyczące życia, bo matematyka to tylko fragment rzeczywistości. Po co wprowadzać cenzurę? Jeżeli administratorzy jeszcze nie zauważyli, że grono osób krytykujących powiększa się z dnia na dzień, to radzę kupić lepsze okulary, albo przetrzeć monitor. Można się obrazić na cały świat albo można dojść do porozumienia. Czemu nie przeprowadzić głosowania? Przecież tak naprawdę to studenci tworzą to forum - bez nich to zaglądałyby tu tylko boty - a im mniej wolności tym więcej buntowników. A że każdy jest dorosły to w pełni odpowiada za to co napisał. Zadajcie pytanie: czy chcesz by można było dyskutować na tematy polityczne w dziale "siakim i owakim" - to chyba nie zaboli.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 listopada 2006 1:16 

Cytuj:
A ja bym sugerował, żeby powstał w końcu regulamin, bo tak to jest tu jeden wielki burdel - i nie przeproszę za kolokwializm- nie jest nic zakazane, to jest wszystko dozwolone.
Regulamin powstanie na dniach. Kierowanie się dewizą "nie jest nic zakazane, to jest wszystko dozwolone" chyba nie jest dobrym wyjściem, są też prawa niepisane, normy moralne, wyczucie jak powinno się zachować...

Cytuj:
Po co wprowadzać cenzurę? Jeżeli administratorzy jeszcze nie zauważyli, że grono osób krytykujących powiększa się z dnia na dzień, to radzę kupić lepsze okulary, albo przetrzeć monitor. Można się obrazić na cały świat albo można dojść do porozumienia.
Zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem. A tak na marginesie nie można było tego napisać bez takiej agresji? Wymagacie od administratorów/moderatorów nie wiem czego, a sami ich besztacie, piszecie posty zaczepne, zero jakiegoś szacunku dla drugiego człowieka.

Cytuj:
A że każdy jest dorosły to w pełni odpowiada za to co napisał.
I co z tego że odpowiada? Gdyby była rejestracja z imienia i nazwiska to jeszcze może coś by to dało (ale i tak nie wiele). Przeciez jasno i wyraźnie widać że część osób nie liczy się z tym co ktoś pomyśli czytając jego posta.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 listopada 2006 11:22 

misieq napisał(a):
Albo może lepiej przemianować to forum na Forum Studentów Instytutu Matematycznego? Przecież jedynym miejscem dyskusji studentów tego instytutu jest to forum - mówię o sieci - a student matematyki -poza nielicznymi przypadkami - to zwykła istota, która ma potrzebę podyskutowania na wszelkie tematy dotyczące życia, bo matematyka to tylko fragment rzeczywistości.

Bomba! misieq, gratuluję! Wreszcie, choć to tylko wyrwane z kontekstu niestety, jakieś logiczne zdanie we wszelkich tutaj dyskusjach, a nie tylko obrzucanie się błotem i rzucanie sloganami. Proponuję zainteresować się forum NaBoku (przepraszam jeśli pomyliłem pisownię). O co mi chodzi? Chcecie sobie popolitykować? Chcecie siebie i innych poobrzucać błotem? Chcecie pisać co Wam się podoba? ZAŁÓŻCIE SOBIE FORUM! To naprawdę nie jest trudne. Jak coś, to myślę, że byli jak i obecni i przyszli Admini tego forum Wam pomogą, a i wydaje mi się z Waszą znajomością świata otaczającego, umiejętnościami, inteligencją i wiedzą to sobie napewno poradzicie. Będziecie tam Adminami, będziecie pisali co potrzebujecie, chcecie, co Wam sprawia radość. To Forum pełni trochę inną funkcję czy tego chcecie czy nie i czy będziecie to komentowali w ten czy inny sposób - spróbujcie to wreszcie zrozumieć...

misieq napisał(a):
Przecież tak naprawdę to studenci tworzą to forum - bez nich to zaglądałyby tu tylko boty

Zastanów się jeszcze raz nad tym kawałkiem... czy aby napewno? Czy to Forum spełnia funkcje o jakich piszesz, czy może troche inne?

Poziomu argumentów, inteligencji dyskusji (nie tylko w tym temacie, ale w wielu ostatnio dość popularnych) i rozumienia demokracji naprawdę nie będę już komentował... To naprawdę żenujące (że się tak posłużę ulubionym słowem jednej Pani na tym forum), że Wy (nie, nie odnoszę tego do wszystkich użytkowników forum, myślę, że zainteresowani wiedzą, a nawet jak nie wiedzą, to na 99% skomentują, bo taki cel sobie tutaj postawili widać) kształtujecie przyszłość naszej Uczelni, Miasta, Polski, Świata... Nie dziwię się, że cywilizacja zdąża ku upadkowi. Jest mi przykro.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006 15:29 

Jeżeli miałbym pisać o tym, że istnieją jakieś normy wypowiedzi itp. to wypisanie tych wszystkich norm zajęłoby mi wraz z uzasadnianiem kilka ekranów, więc uznałem że to niepotrzebne i każdy człowiek funkcjonujący w społeczeństwie wie jakie to normy. Regulamin to klucz do wszystkiego - niech powstanie jak najszybciej, bo tak to będziecie się żreć między sobą o byle pierdołę. Dziwię się, że nie powstał wcześniej - nie doszłoby do wielu nieporozumień. Pablo ja tego nie pisałem w sposób agresywny - jak to tak odebrałeś no to sorki, ale to nie było moją intencją. (poprostu mi już ręcę opadają jak administratorzy mówią jedno, a druga strona mówi swoje i nikt nie wyciąga ręki, bo druga strona ugryzie- nikt nie wymaga, od administracji by była kochana, ale żeby była bezwzględnie konsekwentna - a jak w jednym miejscu nie będzie konsekwentna, to ludzie to bezproblemowo zauważą i wytkną i będą drążyć i czepiać się aż do znudzenia) Wtedy będziecie mieć jakiekolwiek obiektywne podstawy do oceny czy post nadaje się czy nie na to forum - to będzie jakieś kryterium, jakiś punkt odniesienia. Proponuje też poinformować massmailem użytkowników forum, że taki regulamin powstał i zaproponować ewentualną kasację konta w przypadku braku akceptacji.

Tak zgadzam się co do tego imienia i nazwiska. Wiesz mi osobiście wystarczy, że loguję się jako Misieq, a nie jako Michał Kamiński - to musi siedzieć w głowie, jak nie przejmujesz się, że piszesz coś jako Misieq, to równie dobrze nie przejmujesz się jak będziesz pisał jako Michał Kamiński (o zakazaniu pisania gościom pisaliśmy już gdzie indziej).

Demokracja to wolność, a wolność to odpowiedzialność - ludzie o tym ostatnim zapominają.

Ja mam pytanie: do czego w takim razie służy to forum? To musi być explicite napisane, choć lepiej napisać do czego ma nie służyć.
--------------------------------------------------------------------
PS: za wszelkie skróty myślowe przepraszam - jeżeli coś będzie niejasne, spieszę z wytłumaczeniem.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006 17:28 

Wolność to odpowiedzialność - rzeczywiście, ale już demokracja z wolnością ma niewiele wspólnego.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 listopada 2006 23:25 

:shock:

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 listopada 2006 12:17 

Cześć,
___chodź jestem już (raczej dopiero 8)) na drugim roku, dopiero niedawno się zarejstrowałem, i myślę, że tak jak większość użytkowników o PI mam pojęcie takie, że istnieje.. więc chyba taka będzie naturalna kolej rzeczy, że forum to ewoluuje w stronę forum ogólnowydziałowego, bo nawet teraz tematów ściśle związanych z działalnością koła naukowego jakoś niewiele, chyba w jednym dziale by się spokojnie zmieściły..
___Regulamin to jest fajna rzecz, ale nie sądzę żeby osoby które tak wyróżniają się kulturą i w ogóle, zadały by sobie trud przeczytania go. Prawo trzeba egzekwować, myślę że parę banów i kilka ostrzejszych reakcji ze strony moderatorów uporządkowałoby sytuacje.. Odrobina jawności też by nie zaszkodziła, bo o ile pewne osoby mają w głębokim poważaniu szacunek do innych za pośrednictwem neta, to z doświadczenia wiem, że nawet one potrafią być wstrząśnięci, kiedy się takiego delikwenta odnajdzie i powie mu się przy kolegach prosto w oczy, co się o jego postach myśli, myślę że blokada odpowiedzi dla gości, powiedzmy poza jakimś kawałkiem, gdzie licealista mógłby się popytać jakto u nas się studiuje, byłaby dobrym pomysłem..
___Wiecie, nie wiem, ale mi jak do tej pory wystarczyło kierowanie się starą maksymą , "nie pisz niczego czego nie powiedziałbyś komuś prosto w oczy".. i powtórne czytanie swojego posta PRZED publikacją.
__Ok, to pozdrawiam, i sorry za przydługiego posta, a wszystkim zainteresowanym sprawami forum, polecam podpatrywanie forum instytutu informatyki, bo tam aż się chce przesiadywać :wink:
PS: ogonki i brak byków ortograficznych sponsorują literki f&f

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 listopada 2006 3:43 

dwa pytanka do osob odpowiedzialnych za regulamin:

-czy hipotetyczny watek dotyczacy samarzadu studentow
uniwersytetu wroclawskiego i wyborow do niego (jak historia pokazuje
mocno upolitycznionych) bedzie zlamaniem regulaminu? (jesli
tak to prosze o wskazanie lepszego miejsca do dyskusji na ten temat)

-czy watek w ktorym teraz pisze, bedacy dyskusja na temat polityki
moderowania forum nie jest zlamaniem regulaminu?

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 listopada 2006 4:15 

alex napisał(a):
dwa pytanka do osob odpowiedzialnych za regulamin:

-czy hipotetyczny watek dotyczacy samarzadu studentow
uniwersytetu wroclawskiego i wyborow do niego (jak historia pokazuje
mocno upolitycznionych) bedzie zlamaniem regulaminu? (jesli
tak to prosze o wskazanie lepszego miejsca do dyskusji na ten temat)

-czy watek w ktorym teraz pisze, bedacy dyskusja na temat polityki
moderowania forum nie jest zlamaniem regulaminu?

brak mi słów :/
Dobrze wiecie o co chodzi a musicie się tak wykłócać o każde słowo ... puknijcie się w te swoje łby ... chcecie mieć regulamin na 10 ekranów - prosze bardzo, ciekawe tylko ile osób go przeczyta :/

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 listopada 2006 4:27 

twoje drugie pytanie swetnie pokazuje co zostalo zabronione w nowym regulaminie,
pokazuje ze autorzy regulaminu nie rozumieja słowa "polityka"

szczescie w nieszczesciu jest takie, ze punkt 2.2 regulaminu nalezy interpretowac jakos w stylu - "nie wolno jezdzic po kilku partiach politycznych, a szczegolnie po jednej"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]