Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019 9:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: cenzura
PostNapisane: wtorek, 14 listopada 2006 0:23 
Oto fragment z, jak mniemam, regulaminu forum:

(...) Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. (...) Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. (...) (calosc pod adresem: http://www.pi.math.uni.wroc.pl/profile.php?mode=register)

Oto slowa Pablosa [/Archiwum/Inne/pozwole sobie zlamac cisze wyborcza.../]:
Cytuj:
Na tym forum obowiązuje zakaz poruszania tematów politycznych,
oraz (co chyba jest oczywiste) nie wolno łamać prawa.

W odniesieniu do regulaminu to jakies novum - regulamin w ZADNYM punkcie nie zakazuje poruszania tematow politycznych.

Poza tym, czy np. post marisa [/Archiwum/Inne/Polityczne :)/] o tresci
Cytuj:
Czym rozni sie polityk od muchy?
Niczym. Zarowno muche jak i polityka mozna zniszczyc gazeta.
narusza JAKIEKOLWIEK z postanowien regulaminu?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 listopada 2006 1:50 

Cytuj:
Oto fragment z, jak mniemam, regulaminu forum

Nie bardzo rozumiem dlaczego utożsamiasz Warunki Rejestracji z regulaminem forum...
Gdybyś drogi gościu dokładniej przeglądnoł wspomniany dział forum (http://www.pi.math.uni.wroc.pl/viewforum.php?f=28) to byś wiedział że regulaminu forum nie ma (co nie oznacza że w przyszłości taki nie może powstać).

Temat http://www.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=47 został przeniesiony do archiwum na wyraźne życzenie erbiqa, wybacz ale jeśli moderowanie nazywasz cenzurą to ja nie rozumiem...

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 listopada 2006 13:19 
Forum przegladnalem az nadto dokladnie, i rzeczywiscie, regulaminu jako takiego nie znalazlem. Otoz pytam, czym jest usasadniony zakaz poruszania na forum tematow politycznych? Skoro nie ma regulaminu, a tresci polityczne (abstrahujac oczywiscie od niektorych wypowiedzi) nie naleza do ogolnie uznawanych za obrazliwe/obsceniczne/wulgarne etc., to dlaczego pada stwierdzenie (a scislej rzecz ujmujac, jego pierwsza czesc)
Cytuj:
Na tym forum obowiązuje zakaz poruszania tematów politycznych,
oraz (co chyba jest oczywiste) nie wolno łamać prawa.
? Pytam, poniewaz teoretycznie kazdy watek mozna by usunac, bo a nuz padnie stwierdzenie, ze na forum obowiazuje jakis nowy zakaz.

Co do moderowania, to erbiq wykazal jedynie niekonsekwencje odnosnie wyzej cytowanych slow.
1. Watek http://www.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=1625 moze naruszac czyjes dobra osobiste i mial prawo byc usuniety, ale bynajmniej z powodu politycznej tresci.
2. Watek http://www.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=1625 zostal usuniety w zwiazku z powolaniem sie przez erbiq'a na cytowane stwierdzenie, bo rzeczywiscie odnosi sie do polityki, jednak w zaden sposob jego tresc nie narusza prawa.

Reasumujac, tresc jednego watku o tematyce politycznej mogla naruszyc prawo, ale po co od razu zakaz pisania na tematy polityczne? Tyle.

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 listopada 2006 15:56 

Do tej pory treści polityczne były poruszane tak sporadycznie iz nikt nie zwracał na nie większej uwagi. Tym bardziej, że dotyczyły one ogólnie polityki (patrz porównanie mucha/polityk) a nie konkretnej partii czy konkretnej osoby. Dyskusja jaka rozpoczęła się na forum jakiś miesiąc temu spowodowała najprawdopodobniej podjęcie decyzji o zakazie ogólnym-aby nie było iż ktoś jest faworyzowany "bo ten pisać może a ja nie". Tamta dyskusja była żenująca i świadczyła o autorach ale jednocześnie świadczyła o całym forum-zrozumcie-to jest forum matematyczne. Jeżeli ktoś chce poruszyć jakiś inny temat to ok, ale bez przesady. A jak chcesz rozmawiać o polityce, to napewno znajdziesz wiele miejsc w internecie gdzie będziesz mógł się wypowiedzieć w tej sprawie.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 listopada 2006 18:06 

Anonymous napisał(a):

1. Watek http://www.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=1625 moze naruszac czyjes dobra osobiste i mial prawo byc usuniety

co do tego ze watek narusza czyjes dobra to sie zgodze - patrz drugi post,
ale czyje dobra narusza moj post w tym watku? lorda vadera ?
jesli mnie ktos przekona ze obrazilem lorda to oki, ale jesli nie to dlaczego moj post zostal tez usuniety(przeniesiony,zablokowany) ?

jesli moderatorzy sa tak wyczuleni na obrazanie innych to widzialem tez kilka kawalow o murzynach, ktore obrazaja i czarnoskorych, i lorda :), moze je tez usuniecie? a moze caly watek w ktorym one sa ?

tylko ostrzegam ze bedac konsekwentnym w tej glupocie trzeba bedzie usunac polowe tego forum

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 listopada 2006 18:15 

Gość napisał(a):
Skoro nie ma regulaminu, a tresci polityczne (abstrahujac oczywiscie od niektorych wypowiedzi) nie naleza do ogolnie uznawanych za obrazliwe/obsceniczne/wulgarne etc., to dlaczego pada stwierdzenie

Owy zakaz został na mnie wymuszony przez działania pewnych użytkowników tego forum. Jak do niedawna mozna było się przekonać istniały jeszcze posty o tematyce "politycznej" które były "otwarte", lecz kolega erbiq postanowił wymóc na mnie ich blokadę/usunięcie i tym samym podjęcie decyzji o zakazie poruszania tematyki politycznej.

erbiq napisał(a):
co do tego ze watek narusza czyjes dobra to sie zgodze - patrz drugi post, ale czyje dobra narusza moj post w tym watku? lorda vadera ?
jesli mnie ktos przekona ze obrazilem lorda to oki, ale jesli nie to dlaczego moj post zostal tez usuniety(przeniesiony,zablokowany) ?

Gdyby nie Twoje docinki to Twój post myślę że by pozostał.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2006 23:31 
Pablos napisał(a):
Owy zakaz został na mnie wymuszony przez działania pewnych użytkowników tego forum.

jakie dzialania? jakich uzytkownikow? moze jakies konkrety? czy to "układ" czy "szara siec" ?

Pablos napisał(a):
erbiq postanowił wymóc na mnie ich blokadę/usunięcie i tym samym podjęcie decyzji o zakazie poruszania tematyki politycznej.

pokazalem tylko ze wymysliles sobie(jedno czy dwuosobowo?) zasade, prawo (punkt regulaminu?) - ktory oprocz tego ze jest smieszny w swojej istocie i prowadzi do absurdow, ktory zakazuje rzeczy uwazanych w normalnym swiecie za calkowicie normalne ( zeby bylo jeszcze smieszniej to moze zakazesz uzywania slow ktorych pierwsza litera jest w alfabecie na pozycjach bedacych kwadratami liczb naturalnych? albo idz na calosc - wszystkie parzyste? bedzie jak przystalo na forum "matematyczne"),to jeszcze jest nieprzestrzegany przez znaczna wiekszosc uzytkownikow, a nawet przez samych moderatorow

tak na marginesie to klamiesz w tym zdaniu,
bo ani nie mam takiej sily zeby cos na tobie "wymoc", a jesli mam to moze zaproponuje "koncz wasc...",
poprostu miales wybor albo sie skompromitowac i przyznac ze usuwasz(blokujesz) tylko to co nie jest zgodne z twoimi pogladami, albo obwiescic taka smieszna "zasade" - na ktora nikt sie nie zgadzal w trakcje rejestracji, ktorej niema w zadnym regulaminie na ktory sie zgadzalem i ktorej nikt nie musi przestrzegac
nie klam ze to moje dzialania wymusily podjecie decyzji o jakmis zakazie, bo to jest bardziej "polityczne" niz kazda dyskusja na tym forum

gdyby nie twoj "zakaz" i totalna stronniczosc pewnie nie napisalbym wiekszosci swoich postow chcesz przyklad? http://www.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=1625
napisales mi tam ze gwiezdne wojny to niedozwolona tematyka polityczna i oprocz tego ze lamie twoj "zakaz" to jeszcze jakies prawo, oswiec mnie jakie?
natomiast kolega nizej nie zlamal zadnego zakazu, a nawet nie obrazil nikogo nazwajac go debilem, oczywiscie jako ze nie jest to "obraźliwe, obsceniczne, wulgarne, oszczercze, nienawistne", to nie zasluguje na "natychmiastowe i trwałe usunięcie z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz)", a nawet na zwrocenie uwagi.

chcialbym sie wiec dowiedziec czy zakazem objete sa cale gwiezdne wojny czy tylko lord vader? a co z gwiezdnymi wrotami? czy zatem moge legalnie zwracac sie do moderatorow "ty debilu", czy musze uzywac pelnego zwrotu "eurodebilu", a co ze zdaniem "spieprzaj dziadu", a jesli wkleje tylko link do tego zdania na wikipedii to tez zlamie twoj "regulamin"?
a moze zakaz na cytowanie prezydenta? prezydent niby jest apolityczny wiec nie podchodzi pod wasz pierwotny zakaz, moderowanie to takie trudne zajecie, tyle pytan a tak malo odpowiedzi, same watpliwosci, zrobicie jakas liste dozwolonych albo zakazanych tematow? bo juz sie w tym wszystkim gubie, dobrze by bylo wiedziec czego nie mozna pisac zeby nie tracic czasu, a jak narazie mam nieodparte wrazenie ze jedynym czynnikiem decydujacym co zostawic a co wyrzucic jest twoj nastroj w chwili czytania + wspolczynnik autora

ostatnio tez zauwazylem ze niepodobaja ci sie ogloszenia kupie-sprzedam-zamienie, zrywasz tez takie ogloszenia wiszace u nas na instytucie?, myslales dlaczego nikt ich nie zrywa?, (czy skoro ogloszenia sa godne instytutu, a niegodne forum, to czy forum jest godne takiego instytutu?), masz jakas sensowna argumentacje na taki zakaz?, a co sadzisz o tematach "spotkajmy sie porozwiazywac zadania", dyskusja w takim temacie trwa juz dosyc dlugo, rozwija sie jak brazylijska nowela, juz jej czytac nie moge, a przeciez to tez ogloszenie, a tym samym chyba jest niegodne tego forum? czy moze sa ogloszenia bardziej i mniej godne ? decyduja o tym jakies wzgledy merytoryczne czy twoj humor ?
wymyslasz jakies "zasady" to je stosuj, konsekwentnie

czy to tak trudno zrozumiec ze to forum ma rozne dzialy, a konkretnie dzialy bardziej "luzne", ktore sa miejscem na posty ktore tak wytrwale tepisz, jesli wiec uwazasz ze nie jest to godne miejsce dla postow poruszajacych niektore tematy, to usun dzialy ktore dotycza tych niegodnych tematow, bo sa one zupelnie niepotrzebne i tylko zachecaja do lamania twojego "regulaminu",
dzial typu "O wszystkim i o niczym... czyli wszystko co nie pasuje do innych tematów" istnieje w jakim celu? myslalem ze wszyscy rozumieja slowo "wszystko", widac ze chyba tylko "wszyscy"=wszyscy-moderatorzy, a "PO godzinach..."?, to chyba jest polityczne?, na pierwszej stronie, duza czcionka i nie usuwasz? chyba ze tak jak pisaliscie mozna tu poruszac tylko tematy matematyczne i chodzi o... pole kola ?

Pablos napisał(a):
Gdyby nie Twoje docinki to Twój post myślę że by pozostał.

zdradzisz mi ktore to docinki byly takie straszne? moze gdzies niechcacy zlamalem regulamin albo kogos obrazilem? czy moze poprostu pusciles focha?

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006 0:11 

"To mówilem ja, Jarząbek"

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006 0:29 

@erbiq: skoro juz sie tak obnazasz publicznie ze swoimi uczuciami, ktore zostaly "urazone" przez adminow, to wyjasnij mi prosze o co Ci tak naprawde chodzi. Probujesz sprowokowac admina, czy moze masz ambicje aby go zastapic... Czepiasz sie niewiadomo czego, uzywasz jezyka jakiego uzywasz (a dziwisz sie ze dla niektorych jest to wulgarne albo obrazliwe), a tak na prawde niepotrafisz wyjasnic o co Ci chodzi. Czepiasz sie obecnego admina nawet o posty ktore byly dawno temu, a on adminem jest dopiero od niedawna-czemu niedoczepisz sie poprzednich trzech adminow? Zrozum wreszcie, ze sa tematy ktorych lepiej nieporuszac chocby ze wzgledu na obecna sytuacje albo faze ksiezyca jak kto woli. Jestesmy ludzmi doroslymi i powinnismy miec rozeznanie co wypada a co nie. To co jest na tym forum swiadczy o nas-o nas jako ludziach, studentach ale tez o nas jako o uczelni, wydziale. Dzialy "po godzinach" czy "o wszystkim i o niczym" owszem sa luznymi pod wzgledem rygoru ale niepopadajmy w paranoje i nieumieszczajmy tam wszystkiego. Inaczej jak tak dalej pojdzie bedziemy mieli zamiast forum matematycznego konkurencje dla alegro albo forum fanatykow jakiejs sekty (forum polityczne niesadze aby sie utrzymalo dlugo)

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006 2:17 

erbiq napisał(a):
Pablos napisał(a):
Owy zakaz został na mnie wymuszony przez działania pewnych użytkowników tego forum.

jakie dzialania? jakich uzytkownikow? moze jakies konkrety? czy to "układ" czy"szara siec" ?
Dla Twojej informacji wystarczy że powiem iż Twoja osoba należy do tej grupy.

erbiq napisał(a):
Pablos napisał(a):
erbiq postanowił wymóc na mnie ich blokadę/usunięcie i tym samym podjęcie decyzji o zakazie poruszania tematyki politycznej.

pokazalem tylko ze wymysliles sobie (...) zasade, prawo (punkt regulaminu?) (...) to jeszcze jest nieprzestrzegany przez znaczna wiekszosc uzytkownikow, a nawet przez samych moderatorow
Mówisz o sobie?

erbiq napisał(a):
tak na marginesie to klamiesz w tym zdaniu, bo ani nie mam takiej sily zeby cos na tobie "wymoc", a jesli mam to moze zaproponuje "koncz wasc..."
Widzę że sam wiesz lepiej czym się kierowałem w podejmowaniu tej konkretnej decyzji.

erbiq napisał(a):
http://www.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?t=1625
napisales mi tam ze gwiezdne wojny to niedozwolona tematyka polityczna i oprocz tego ze lamie twoj "zakaz" to jeszcze jakies prawo, oswiec mnie jakie?

Pierwsza część mojej wypowiedzi dotyczyła obydwojga przedmówców, a część z łamaniem prawa tylko kolegi kmsa. Nie bierz erbiq wszystkiego do siebie - nie wszystko co piszę na tym forum jest adresowane do Ciebie.

erbiq napisał(a):
ostatnio tez zauwazylem ze niepodobaja ci sie ogloszenia kupie-sprzedam-zamienie
Jak już mówiłem to nie allegro (czy inny serwis tego typu). Uważasz że wszystko na tym forum ma prawo się pojawiać?

erbiq napisał(a):
a co sadzisz o tematach "spotkajmy sie porozwiazywac zadania", dyskusja w takim temacie trwa juz dosyc dlugo, rozwija sie jak brazylijska nowela, juz jej czytac nie moge, a przeciez to tez ogloszenie, a tym samym chyba jest niegodne tego forum?
Zaczynasz już się ośmieszać, a poza tym nikt Ci nie każe czytać tego tematu, w ogóle nie musisz nic pisać na tym forum, kto Cię zmusza?

Bea napisał(a):
Probujesz sprowokowac admina, czy moze masz ambicje aby go zastapic...
Ja bym obstawał przy pierwszym.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]