Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 20 sierpnia 2019 16:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 06 grudnia 2007 1:02 

Witam studentów matematyki :-)
Jestem studentką AE i piszę pracę magisterską o temacie "Nowe technologie komunikacyjne i ich zastosowanie gospodarcze i społeczne". Poniewaz powyższa tematyka jest mi nieco obca, nie wiem od czego zaczać. Myślałam, aby pisać coś o sieciach komputerowych, komórkowych, CRM-ach, czy też społecznościach internetowych (Web 2.0 ) , jednak na dzien dzisiejszy są to tylko pomysly, które nie wiem do konca jak zrealizować. Zwracam się więc z prośbą i pytaniem: Jak według was można interpretować ten temat i o czym Wy byście pisali ? Czy znacie może jakieś miejsce w sieci, gdzie można by zaczerpnąć garść rzetelnych informacji o technologiach komunikacyjnych? A może polecacie jakąś książkę o podobnej tematyce?

Z gory dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam z mojej uczelni :)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 06 grudnia 2007 20:25 

email... to zadziwiajace, ile spraw sie zalatwia przez maila w korporacjach. Maile kraza po calym swiecie i tylko na podstawie godziny wyslania mozna podejrzewac, skad zostal wyslany :wink: Podobnie komunikatory (np jabber). Oba narzedzia poza wykorzystaniem "gospodarczym" sa oczywiscie w powszechnym uzyciu "spolecznym". Nie zapomnij o uzyciu niezgodnym z przeznaczeniem, mozna by poswiecic rozdzial rozwazaniom na temat spamu i roznego typu lancuszkow oraz stratom jakie przynosza gospodarce. Z tematow gospodarczych warto chyba rowniez wspomniec o e-handlu.

Zaczal bym jednak od zbadania co autor(-ka) tematu rozumie pod pojeciem "Nowe technologie komunikacyjne", bo za nowe mozna uznac:
-telefony (kiedys pisalo sie listy na bawolej skorze :wink: )
-transoceaniczne i satelitarne polaczenia telefoniczne tez sa troche nowsze, niz wynalazek Bella
-telewizja (szerzej: media elektroniczne)
-maile
-strony www (nosnik reklamowy, e-sklepy, aukcje, informacje -> google!)
-telefony komorkowe
-tzw web2.0

Pozdrawiam,
M.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]